У боях за Україну загинув боєць Інтернаціонального легіону, колишній морський піхотинець США Купер “Гарріс” Ендрюс з Клівленда (штат Огайо).
Як повідомляє телеканал CNN, інформацію про загибель 26-річного Ендрюса підтвердила його матір та колеги в Україні.
За словами Віллоу Ендрюс, її син потрапив під мінометний обстріл, ймовірно, 19 квітня на так званій "Дорозі життя". Цю під’їзну дорогу до Бахмута, українські військові використовували для поповнення своїх сил, а також евакуювали нею цивільне населення. Тіло Ендрюса досі не знайдене через постійні бої навколо Бахмута.
За словами побратимів, Ендрюс загинув, допомагаючи евакуації мирних жителів з міста. Про це повідомила група активістів, відома як Комітет опору, на яку він працював.
У листопаді Ендрюс покинув Клівленд, штат Огайо, і приєднався до Іноземного легіону в Україні. За словами його матері, контракт військового закінчився в березні, і він вирішив залишитися.
Державний департамент США заявив, що може “підтвердити смерть громадянина США в Україні”, не називаючи імені особи.
CNN звернувся до українських військових за коментарем, але поки що не отримав відповіді.
Про смерть американця повідомив і журналіст Джейк Ханрахан у Twitter.
"Він був членом Іноземного легіону, а згодом – Комітету опору. Він потрапив у засідку російських військ, коли захищав евакуйованих", – написав він.
Що відомо про Інтернаціональний легіон
27 лютого президент Володимир Зеленський закликав іноземних громадян долучатися до опору російським військам в Україні. Він заявив, що з іноземців, які виявлять бажання долучитися, буде створено окремий Інтернаціональний легіон територіальної оборони.
В Інтернаціональному легіоні ЗСУ Україну захищають представники 55 країн світу. Найбільше легіонерів — американці та британці. На другому місці у Легіоні представників Польщі та Канади, зокрема канадців з українським корінням. У ЗСУ служать також представники країн Балтії і північних країн, включаючи Фінляндію.
Дивіться також
Військові іноземного легіону — хто вони. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ