Очільник Нацбанку прогнозує подальше зниження цін

Очільник Нацбанку прогнозує подальше зниження цін

НБУ, Андрій Пишний
Голова Нацбанку Андрій Пишний. Фото: НБУ

Україна увійшла в стійкий дезінфляційний тренд, Національний банк переглянув свій прогноз інфляції і прогнозує подальше зниження цін.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" сказав голова НБУ Андрій Пишний.

"Ціни будуть знижуватися. Попит на валюту зменшується. Це результат, в тому числі і тієї монетарної політики Нацбанку, яка багато кому не подобалася і зараз не подобається. Це результат того, що українська енергетика відновила свої потужності. Є і зовнішні фактори: ціни на енергоносії дещо знизилися, споживчий попит не такий високий", — сказав вій.

Голова НБУ зазначив, що цілий комплекс факторів дає підстави вважати, що Україна увійшла в достатньо стійкий дезінфляційний тренд, тому регулятор переглянув свій прогноз інфляції на кінець року.

Читайте також: Інфляція у 2023 році сповільниться до 14,8% — Нацбанк

"Якщо в грудні ми прогнозували інфляцію на рівні 18,7%, то наразі на кінець року ми прогнозуємо 14,6%", — сказав Пишний.

Які прогнози уряду щодо інфляції у 2023 році

Уряд очікує, що у 2023 році валовий внутрішній продукт України (ВВП) може зрости на 1%, при цьому інфляція має уповільнитись до 22,5%. Водночас для такого прогнозу критично важливими факторами є тривалість та інтенсивність війни.

Заступник голови Національного банку України Юрій Гелетій повідомив, що на початку 2023 року Національний банк України покращив прогноз щодо інфляції, і завдяки "обнадійливій ситуації" очікує, що інфляція продовжить знижуватись до кінця року.

Читайте також

"Безпрецедентно високий": нардепка розповіла, яким буде дефіцит бюджету-2023

"Цифри шокуючі, бо ми у війні". Як песимістичний проєкт бюджету-2023 вплине на українців

"З кожної гривні 50 копійок на безпеку"

Вибір редакції

На початок