Інфляція у 2023 році сповільниться до 14,8% — Нацбанк

Інфляція у 2023 році сповільниться до 14,8% — Нацбанк

НБУ, Андрій Пишний
Голова Нацбанку Андрій Пишний. Фото: НБУ

У 2023 році інфляція сповільниться до 14,8%, а прогноз економічного зростання у 2023 році поліпшено з 0,3% до 2,0%. Про це на брифінгу сказав голова Національного банку України Андрій Пишний.

За його словами, зниженню інфляції цього року сприятиме комбінований ефект від здешевлення енергоносіїв на світових ринках, стриманий внутрішній попит, а також вплив монетарної політики НБУ.

"У 2023 році інфляція сповільниться до 14,8%, а в наступні роки – повернеться до однознакового рівня", — сказав Пишний.

Він зазначив, що економіка вже цього року повернеться до зростання, яке пришвидшиться в наступні роки на тлі закладеного у прогноз зниження безпекових ризиків.

"З огляду на швидке відновлення енергетичної системи, а також м'яку фіскальну політику прогноз економічного зростання у 2023 році поліпшено з 0,3% до 2,0%", — сказав голова НБУ.

За словами Пишного, "за реалізації припущень про безпекову ситуацію" суттєвих дефіцитів електроенергії надалі не передбачається, за винятком локальних та ситуативних дефіцитів у другому півріччі. Водночас збільшення видатків бюджету на тлі значних обсягів міжнародної фінансової допомоги підтримає економічну активність та споживання.

"Значні обсяги офіційного фінансування на тлі подальшого розвитку внутрішнього боргового ринку дадуть змогу уникнути емісійного фінансування суттєвого дефіциту бюджету", — зазначив він.

Які прогнози уряду щодо інфляції у 2023 році

Уряд очікує, що у 2023 році валовий внутрішній продукт України (ВВП) може зрости на 1%, при цьому інфляція має уповільнитись до 22,5%. Водночас для такого прогнозу критично важливими факторами є тривалість та інтенсивність війни.

Заступник голови Національного банку України Юрій Гелетій повідомив, що на початку 2023 року Національний банк України покращив прогноз щодо інфляції, і завдяки "обнадійливій ситуації" очікує, що інфляція продовжить знижуватись до кінця року.

Читайте також

"Безпрецедентно високий": нардепка розповіла, яким буде дефіцит бюджету-2023

"Цифри шокуючі, бо ми у війні". Як песимістичний проєкт бюджету-2023 вплине на українців

"З кожної гривні 50 копійок на безпеку"

На початок