На Рівненщині після прийняття закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії" можуть демонтувати понад 900 об’єктів. Про це йшлось на засіданні Ради громад при голові обласної ради. Такий закон набуде чинності 27 липня.
З 910 об'єктів в області, які підпадають під дію нового закону — 87 перебувають під охоронними знаками.
"Профільне управління обласної державної адміністрації вже звернулося до міністерства щодо зняття цих обмежень. Щоб після того, як закон набуде чинності, їх можна було демонтувати", — зазначив голова облради Андрій Карауш.
Керівники громад мають готуватися до інвентаризації об’єктів, які розміщені на їх територіях та можуть підпадати під дію цього закону. Відтак кількість об'єктів, які треба буде демонтувати, може змінитись.
"Є рішення обласної ради, одним з пунктів зобов’язано обласну адміністрацію це все виконати. Наразі здійснюється процедура інформаційного порядку, після чого будуть відповідні рішення прийняті. Ми говоримо або про діюче законодавство, або про зміни, які будуть прийняті до нього", — сказав Суспільному начальник відділу охорони культурної спадщини обласного управління культури Юрій Калітинський.
На виконання вимог цього закону органи державної влади та органи місцевого самоврядування повинні:
- вилучити з публічного простору пам’ятники, присвячені особам, які причетні до реалізації російської імперської політики;
- перейменувати вулиці, площі, парки, сквери, географічні об’єкти, які містять символіку російської імперської політики.
Відповідно до закону, зокрема, забороняється:
- присвоювати географічним об’єктам назви, які звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта;
- її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які упродовж історії здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн.
Що відомо
- У Рівному проводили опитування, як перейменувати мікрорайон Ювілейний. Назву "Ювілейний" за мікрорайоном у північно-західній частині Рівного офіційно затвердили 53 роки тому, на честь 100-річчя Леніна. Однак, згодом, секретар Рівнеради Віктор Шакирзян повідомив, що назву мікрорайону змінювати не будуть. Він пояснив, що таке рішення прийняли, зважаючи на прохання рівнян.
- У 2022 році перерахували вулиці в громадах, які підпадають під декомунізацію. Загалом таких налічувалося 883, повідомив голова громадської організації "Світанок" Вадим Поздняков.
Читайте також
- Майже 100 млн на кілометр: як у Рівному хочуть відремонтувати частину вулиці
- Спа, тераси, івент-хол та три поверхи: президент рівненського Вереса розповів про базу, яку збудують для клубу
- У Рівному 15-річний хлопець стрибнув з восьмого поверху на авто. Поліція з'ясовує мотив
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: