Майже 100 млн на кілометр: як у Рівному хочуть відремонтувати частину вулиці

Майже 100 млн на кілометр: як у Рівному хочуть відремонтувати частину вулиці

Майже 100 млн на кілометр: як у Рівному хочуть відремонтувати частину вулиці

У Рівному департамент інфраструктури та благоустрою оголосив тендер на майже 100 млн грн для капітального ремонту частини вулиці Чорновола. Йдеться про протяжність у приблизно 1,1 км від перехрестя з вулицею Карнаухова до вулиці Бачинського, у напрямку мікрорайону На щасливому. Суспільне пояснює, на основі тендерної документації, що мають зробити на цьому відрізку.

Інформація про тендер з’явилась 3 травня. Якщо він відбудеться і визначать переможця, який візьметься до робіт, то капремонт він має зробити до кінця наступного року — 31 грудня 2024-го вказано кінцевою датою.

Суспільне ознайомилось із сотнями технічних пунктів, які замовник прописав для проведення капітального ремонту. Загалом цей відрізок оновлять повністю: від підземних комунікацій до благоустрою з висадженням нових дерев.

Значну частину робіт у документації відведено на демонтаж майже усього, що знаходиться на дорозі, узбіччях, під дорогою та збоку. Будівельники мають розкопати та замінити комунікації, які проходять під ділянкою. Це стосується як труб, так і електромереж.

Майже 100 млн на кілометр: як у Рівному хочуть відремонтувати частину вулиці
Фото: Google maps

Мають прокласти трубопроводи під зливову каналізацію, облаштувати збірні та дощоприймальні колодязі, а також дві установки для очищення стічних вод.

У ході робіт передбачена повна заміна електромереж, включно з десятками елементів та приладів, які з ними пов’язані. Повинні встановити десятки LED-світильників, зокрема, на переходах. З’явиться пів сотні світлофорів різного типу, деякі будуть зі звуковим супроводом.

Під час реконструкції дороги передбачене кількашарове вкладання асфальту й армування шарів геотекстилем — такий спосіб дозволяє полотну витримувати більше навантаження та служити довше. На дорогу наноситимуть лише пластикову розмітку — вона теж довговічніша, аніж просто фарба.

Обабіч дороги будуть нові металеві паркани та обмежувальні стовпчики задля безпеки пішоходів. Встановлять сотні дорожніх знаків різних типів. Серед них будуть такі, що вказують на велодоріжки та смугу для пішоходів. Станом на тепер тротуарів як таких на ділянці немає, рівняни підтримали петицію із проханням про їх облаштування.

Майже 100 млн на кілометр: як у Рівному хочуть відремонтувати частину вулиці
Ділянка, де ходять люди, на фото праворуч/Фото: Google maps

Тротуари передбачили чотирьох типів. Їх викладуть бруківкою, як сірою, так і в кольорі. У відведених для цього місцях вкладуть тактильну плитку для слабозорих і незрячих.

Автобусні зупинки будуть нові, йдеться про сталь зі скляним покриттям.

Щодо благоустрою, то із тротуарами облаштують газони, які засіють травою. Також передбачили висадити десятки нових дерев. У процесі капремонту, як ідеться в документації, мають зробити формувальну обрізку чверть сотні дерев, які вищі п’яти метрів, а ще прибрати сухостій, кущі та викорчувати близько пів сотні пеньків від старих дерев.

Загальна пропозиція в тендері вказана в сумі 98 мільйонів гривень. Обиратимуть того, хто понизить поріг до найвигіднішої пропозиції, яка водночас буде економічно обґрунтованою для завершення робіт на цьому об’єкті.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок