Спроба анексії: Путін не відмовиться від пунктів пропуску з окупованими територіями — ISW

Спроба анексії: Путін не відмовиться від пунктів пропуску з окупованими територіями — ISW

Президент РФ Володимир Путін
. Президент РФ Володимир Путін підписує документ про "приєднання" до РФ територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей, 30 вересня 2022 року, фото: Getty Images

Росія має намір зберегти митні пункти пропуску з незаконно захопленими східними регіонами України з міркувань безпеки. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). За даними аналітиків, про це свідчать останні накази президента РФ Володимира Путіна.

Так, Путін доручив віце-прем'єр-міністру Росії Марату Хуснулліну вирішити проблеми на пункті пропуску "Гуково" на українсько-російському кордоні під час зустрічі з урядовцями 19 квітня. Путін стверджував, що особисто проїжджав через пункт пропуску "Гуково", який з'єднує Ростовську та Луганську області, коли повертався з нещодавньої поїздки до окупованих Луганської та Херсонської областей.

Путін заявив, що поганий стан доріг на КПВВ змушує вантажівки, що доставляють товари, які швидко псуються, годинами чекати на проїзд. І що це призвело до затримок поставок і зростання цін на окупованих територіях. Путін додав, що деякі вантажівки змушені об'їжджати КПВВ повністю, оскільки дороги занадто вузькі і практично відсутні. Путін закликав російські спецслужби і правоохоронні органи збільшити кількість інспекційних комплексів і співробітників на КПВВ. Також він розпорядився, щоб російські посадовці покращили дороги довкола пунктів пропуску та налагодили шляхи сполучення між Ростовом-на-Дону та Луганською областю.

“Накази Путіна вказують на те, що Росія має намір зберегти митні пункти пропуску з незаконно анексованими східними регіонами з міркувань безпеки”, — відзначили в ISW.

За даними аналітиків, раніше російські блогери скаржилися на те, що російські пункти пропуску на міжнародній митній лінії значно сповільнюють постачання російських боєприпасів на лінію фронту в Донецькій області.

“Неспроможність Кремля реалізувати значущу політику інтеграції та убезпечити окуповану Україну, ймовірно, підриває здатність Росії забезпечувати війська на лінії фронту”, — йдеться в аналітичному звіті.

Путін, швидше за все, намагається виправити затримки, збільшивши кількість персоналу, щоб пришвидшити перевірки на пунктах пропуску, але не розглядає можливості усунути ці перешкоди.

Раніше Росія посилила заходи безпеки та перевірки навколо мосту через Керченську протоку, і Кремль, ймовірно, продовжує використовувати ці пункти пропуску з аналогічних міркувань безпеки.

Читайте також: В ISW пояснили, чому Путін відвідав окуповані території Херсонщини і Луганщини

“Кремль також може використовувати ці пункти пропуску для запобігання масовому переміщенню чоловіків з окупованої України, які уникають примусової мобілізації, для запобігання втечі російських мобілізованих до Росії та для підтримки російських фільтраційних заходів”, — зазначається у звіті.

Існування цих контрольно-пропускних пунктів ще раз підкреслює, що російські чиновники не розглядають жителів окупованої України як російських громадян і керують ними як окупаційна влада, якою вони є — попри постійні заяви про те, що незаконно анексовані території є частиною Росії.

Інші ключові висновки ISW щодо війни в Україні:

  • Кремль понизив у посаді командувача Тихоокеанським флотом Росії Сергія Авакянца на тлі раптової перевірки боєготовності, яка розпочалася 14 квітня. Неясно, чи Кремль понизив Авакянца в посаді через його погані результати на поточних навчаннях, чи з інших причин.
  • Відомий російський провоєнний блогер розкритикував використання російськими військовими повітряно-десантних військ (ВДВ), морської піхоти і спецназу в якості передової піхоти в Україні.
  • Державна Дума Росії ухвалила закон про надання статусу ветеранів представнкам "ДНР" і "ЛНР", який, можливо, поширюватиметься і на персонал ПВК, але формально не визнає формування ПВК.
  • Російські війська продовжили обмежені наземні обстріли в районі Кремінної.
  • Російські джерела стверджують, що українські сили продовжують розвідувальну діяльність на північний захід від Сватового.
  • Російські війська продовжили наземні обстріли в Бахмуті та його околицях, уздовж лінії фронту Авдіївка-Донецьк, а також на заході Донецької області.
  • Російські війська продовжували підготовку до оборони на півдні України, побоюючись можливого українського контрнаступу.
  • Кремль може ліквідувати або зменшити пріоритетність формальних силових структур, підконтрольних Міністерству оборони (МО) Росії, і дозволити приватним військовим компаніям (ПВК) поглинути їхніх солдатів.
  • Російська окупаційна влада продовжує орієнтуватися на українську молодь з метою консолідації суспільного контролю над окупованими територіями.
карта бойових дій в Україні станом на 20 квітня 2023 року — ISW
Фото: з сайту ISW

Читайте також

Атака Києва дронами, ЗСУ отримають танки Leopard від Данії та Нідерландів. 422 день війни. Онлайн

Вночі Київ атакували дронами, виявили і збили 8 "Шахедів" — КМВА

Вночі РФ атакувала Україну, попередньо, 10 "Шахедами", 8 із них збили — Генштаб ЗСУ

На початок