Байден іде на другий термін. Які його шанси перемогти і що від цього Україні. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Байден іде на другий термін. Які його шанси перемогти і що від цього Україні. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Президент США Джо Байден
. Президент США Джо Байден під час онлайн-виступу на Форум великих економік з енергетики та клімату (MEF), 20 квітня 2023 року, фото: AP

Президент США Джо Байден заявив що йде на вибори — він планує переобратись на другий термін у 2024 році. Для України він є президентом країни, яка лідирує у кількості військової допомоги. А сам Джо Байден обіцяв бути поруч скільки буде потрібно.

Втім, його ще чекає змагання серед демократів. Його суперниками наразі є письменниця Вільямсом та племінник експрезидента Джона Кеннеді. Від республіканців Байдену кидає виклик Дональд Трамп — його опонент і на минулих виборах. Та боротьба за президентство для Трампа ускладнена кримінальним провадженням.

Суспільне Новини пояснює, які наразі шанси Байдена на переобрання та яка риторика кандидатів у президенти США щодо України.

Байден, якому зараз 80 років, є найстаршим президентом в історії Сполучених Штатів. Якщо йому вдасться переобратися на другий термін, то на момент завершення каденції йому виповниться 86 років.

При цьому думки демократів розділилися щодо того, чи мав Байден балотуватися на виборах 2024 року. Так, березневе опитування Reuters Ipsos показало, що 48% політиків демократичної партії вважали, що Байден повинен балотуватися, а 45% — виступили проти цього.

Окреме опитування Reuters Ipsos показало, що лише 39% американців наразі схвалюють роботу Джо Байдена.

Раніше, в листопаді 2022 року, колишній президент США Дональд Трамп заявив про готовність взяти участь у наступних президентських виборах від Республіканської партії, які мають відбутися у 2024 році. Його помічники повідомили, що він вже подав документи.

Читайте також

"Продовжуватимемо тиск на Путіна": Байден пообіцяв Україні подальшу підтримку

На початок