"Продовжуватимемо тиск на Путіна": Байден пообіцяв Україні подальшу підтримку

"Продовжуватимемо тиск на Путіна": Байден пообіцяв Україні подальшу підтримку

"Продовжуватимемо тиск на Путіна": Байден пообіцяв Україні подальшу підтримку
Президент США Джо Байден під час пресконференції в прем’єром Канади Джастіном Трюдо Оттаві, 14 березня 2023 року. Фото: AP

Сполучені Штати продовжуватимуть підтримку України у боротьбі з російською окупацією, надаючи країні обладнання та гуманітарну допомогу, а також забезпечуючи підготовку українських військових.

Про це заявив президент США Джо Байден під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в межах візиту до Оттави, однією з тем якого було партнерство між країнами та співпраця в межах Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD).

"Канада і Сполучені Штати завжди будуть прикривати один одного. І ми бачимо це на прикладі Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки, коли працюємо над модернізацією єдиного у світі двонаціонального військового командування. Ми бачимо це на прикладі НАТО, де ми гарантуємо, що зможемо відповісти на будь-яку загрозу", — зауважив американський президент.

Байден пообіцяв надавати Україні подальшу підтримку у протидії російському вторгненню.

"Протягом останнього року ми бачили це через нашу сильну і об'єднану підтримку хороброго народу України. Зараз, коли ми наближаємося до другого року жорстокого російського вторгнення, наша єдність не зламається. Ми продовжуватимемо тиск на Путіна за допомогою наших історичних санкцій. І ми продовжимо надавати Україні тренування, обладнання, гуманітарну допомогу, якої вона потребує, і захищати її від російської агресії", — підкреслив політик.

Він додав, що останнім часом Сполучені Штати під його керівництвом значно розширили свої альянси.

"Я не бачив, щоб таке відбувалося з Китаєм, чи Росією, чи будь-ким іншим у світі. Ми в Сполучених Штатах перебуваємо в ситуації, коли НАТО сильніше, ми всі разом — G7, Асоціація держав Південно-Східної Азії, Японія і Корея. Я, як кажуть мої підлеглі, зустрівся з 80% світових лідерів відтоді, як я став президентом. Це ми розширюємо наші альянси, а не опозиція", — зазначив Джо Байден.

Читайте також

МЗС спростувало заяви ООН щодо "жорстокого" поводження з полоненими РФ, бої за Бахмут тривають. 395 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок