Естонія закриває більшість інфопунктів для біженців з України

Естонія закриває більшість інфопунктів для біженців з України

Естонія, мітинг, Україна
. Демонстрація на підтримку України у Талліні, Естонія, 25 лютого 2022 року. Фото: AP Photo/Raul Mee

В Естонії 28 квітня завершує роботу інформаційний пункт для біженців на Талліннському автовокзалі. Пункти у Тарту, Пярну та Йихві закриються 30 квітня.

Про це повідомив керівник відділу з кризового регулювання Департаменту соціального страхування Естонії Вадим Іванов, передає ERR.

За його словами, інфопункти з приймання біженців були відкриті минулої весни, коли в Естонію в'їжджало в середньому понад п'ятсот біженців щодня.

"Тепер до Естонії прибуває в рази менше біженців, які звертаються за статусом тимчасового захисту безпосередньо до бюро Департаменту поліції та прикордонної охорони, також вони все рідше потребують тимчасового розміщення", — сказав Іванов.

За його словами, минулого тижня інформаційні пункти відвідали всього 45 осіб. При цьому в окремі дні там не було жодного відвідувача.

Читайте також: ФСБ намагається вербувати українських біженців — Поліція безпеки Естонії

"Ми обговорили ситуацію з префектурами та місцевими самоврядуваннями в Таллінні, Пярну, Тарту та Йихві. Встановили, як надалі вестиметься приймання нових біженців, визначили роль Департаменту соцстрахування у підтримці кожного біженця відповідно до його потреб. У разі, якщо потік біженців посилиться, ми переглянемо внесені зміни", - запевнив посадовець.

Іванов зазначив, що біженці можуть звертатися по консультацію за телефоном 1247 (при дзвінку з іноземного номера +372 600 1247), в бюро обслуговування клієнтів Департаменту поліції та прикордонної охорони або соціального страхування.

Загальна інформація також доступна на сайтах www.kriis.ee, www.dopomoga.ee.

Що відомо про допомогу Естонії Україні

Естонія підтримує Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії. 26 лютого міністр оборони Олексій Резніков заявив, що загальна сума допомоги Україні від Естонії уже перевищила 1% ВВП балтійської країни.

Уряд Естонії 22 грудня 2022-го ухвалив рішення надати Україні черговий пакет військової допомоги, що включатиме безпілотники, засоби індивідуального захисту та зимову форму, повідомив міністр оборони Естонії Ханно Певкур. Зокрема, Естонія вирішила передати Силам оборони індивідуальне екіпірування, таке як бронежилети, балістичні пластини для бронежилетів, польове обмундирування, у тому числі зимове, та інший одяг та аксесуари. Крім того, до пакета допомоги увійшли дрони, набори для чищення зброї, дихальний апарат швидкої допомоги та багато іншого.

Наприкінці 2022 року повідомлялось, що Естонія відправила в Україну техніку для розмінування боєприпасів, залишених військами РФ на деокупованих територіях, на суму понад 330 тисяч євро.

Уряд Естонії 19 січня схвалив надання Україні чергового пакета військової допомоги для протистояння російській агресії, до якого увійшли гаубиці, гранатомети та боєприпаси.

23 січня посол Естонії в Україні Каймо Кууск заявив, що країна передала Україні всі свої 155-міліметрові гаубиці, щоб в інших держав не лишилося жодних виправдань, чому вони не можуть надати Україні необхідне озброєння.

26 січня міністр оборони країни Ханно Певкур повідомив, що Естонія запитала у Німеччини дозволу на постачання в Україну закуплених у німецького виробника касетних боєприпасів.

19 лютого під час Мюнхенської конференції з безпеки прем’єрка Естонії Кая Каллас заявила, що Європейський Союз повинен пришвидшити надання допомоги Україні з урахуванням того, що Росія збільшила темпи свого військового виробництва.

26 лютого міністр оборони Естонії Ханно Певкур під час зустрічі з головою Міноборони України Олексієм Резніковим оголосив про новий пакет збройної допомоги для Сил оборони.

9 березня Фінляндія вирішила дозволити Естонії реекспорт гаубиць Д-30 та снарядів до них в Україну.

На початок