ФСБ намагається вербувати українських біженців — Поліція безпеки Естонії

ФСБ намагається вербувати українських біженців — Поліція безпеки Естонії

ФСБ Росії
ФСБ Росії. Фото: Depositphotos

ФСБ Росії систематично намагається вербувати українських біженців, які прибувають в Естонію з Росії. Про це повідомляє національний мовник ERR з посиланням на щорічний звіт естонської Поліції безпеки (КаПо).

За даними Поліції безпеки Естонії, з кінця лютого і до кінця 2022 року за захистом в Естонії звернулися 45 тисяч українських біженців. З бесід із біженцями чітко вимальовується активна діяльність ФСБ проти українців на території Росії та на окупованих територіях, йдеться у щорічному звіті.

“Від фільтраційних таборів до допитів на прикордонних пунктах, українці перебувають під підвищеною увагою, і серед них виявляють ворожих і небезпечних для Росії осіб. Їх допитують, обшукують їхнє майно, переглядають їхні засоби зв'язку, інколи застосовують погрози та насильство", — повідомляється у документі.

За даними Департаменту поліції безпеки, до них зверталися як біженці, так і мешканці Естонії естоноземельці. І це допомогло побачити масштаби спрямованої на Естонію діяльності російської розвідки з початку війни.

"Наприклад, ФСБ почала систематично опитувати людей, які регулярно відвідують Росію по роботі. Під час перетину кордону їх запитують про ставлення до Росії та проведеної проти України "спеціальної військової операції", а також про ймовірні переслідування росіян в Естонії. Агенти ФСБ знімають ці розмови на камеру відкрито або таємно, або ж на камеру на формі прикордонників", — випливає зі звіту щорічника КаПо.

За оцінкою спецслужби, у майбутньому така діяльність, ймовірно, стане інтенсивнішою, оскільки у воєнний час потреба російського політичного та військового керівництва в інформації вища, ніж зазвичай, а до розвідки висуваються підвищені очікування.

Читайте також

Контрнаступ влітку, відео страти імовірно українського військового, бої в Бахмуті. 413 день війни. Онлайн

У Естонії чоловіка оштрафували за носіння футболки з написом "СРСР"

Естонія заблокувала ще 53 сайти, які дозволяли дивитися заборонені російські телеканали

На початок