Польоти цивільної авіації будуть відновлені щойно дозволятиме безпекова ситуація. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
За словами міністра, протягом всього часу, поки іде повномасштабна війна, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури працює над тим, щоб максимально швидко запуститися, як тільки це стане можливо.
“Системно працюємо над трьома пріоритетами: збереження висококваліфікованого авіаційного персоналу, утримання авіаінфраструктури в належному стані та дерегуляція галузі в рамках започаткованої раніше реформи”, — написав Кубраков у Фейсбуці.
Міністр пояснив, що фінансово галузь суттєво підтримує спільний з Євроконтролем Аеронавігаційний Фонд солідарності. Він спрямований на підтримку національного провайдера аеронавігаційних послуг Украероруху та Державіаслужби.
“Вже сьогодні зайшов новий транш від партнерів. Підставою для виділення коштів стало завершення оцінки витрат “Украероруху” та отримання позитивного звіту від зовнішніх аудиторів — компанії Ernst&Young”, — повідомив Кубраков.
Проведення оцінки та аудиту – умова для впровадження Фонду солідарності відповідно до Угоди між Україною та Євроконтролем. Кошти Фонду використовуються насамперед на підтримку інфраструктурної, операційної та професійної складових аеронавігаційної систем. А також на професійну підготовку і підтримання кваліфікації операційного (диспетчерського) персоналу .
Читайте також: В Украерорусі повідомили, коли відкриють український повітряний простір
Як повідомив також міністр, у 2022 році фахівці Державіаслужби завершили 64 навчальні програми.
У двох державних аеропортах триває навчання, підготовка та перепідготовка персоналу. Зокрема, у навчальних центрах Міжнародного аеропорту “Бориспіль” за 2022 рік близько 1500 спеціалістів пройшли перепідготовку, з початку цього року — понад 700 працівників завершили навчальні курси. Йдеться про авіаційну безпеку, безпеку пасажирів, охорону повітряних суден та об‘єктів цівільної авіації тощо.
На базі міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького в 2022 році та на початку 2023 року навчання з авіаційної безпеки пройшли понад 300 фахівців. Йдеться як про співробітників аеропорту, так і працівників інших організацій.
Кубраков також нагадав, що кілька тижнів тому в парламенті був ухвалений євроінтеграційний закон про спрощення внутрішніх авіаційних перевезень.
“Ключове — це скасування двох вимог. Перше — сертифікованому авіаперевізнику для початку виконання комерційних польотів в Україні достатньо погодження слотів в національних аеропортах. Отримувати відповідне право на експлуатації повітряної лінії не потрібно. Друге — якщо літак сертифіковано в Європейській Агенції Безпеки Авіації (EASA), то не потрібно проходити повторну сертифікацію в Україні”, — пояснив міністр.
Раніше, 11 квітня, пресслужба Украероруху повідомила, що український повітряний простір відкриють відразу після завершення воєнних дій та перемоги України. Перед тим Євроконтроль у своєму прогнозі заявив, що відновлення польотів в Україні відбудеться у 2029 році.
Обслуговування руху цивільних літаків у повітряному просторі України припинилося із початком повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.
Читайте також
Польща поновила транзит українського збіжжя, ЄС переконує ще чотири країни підтримати Україну. 426 день війни. Онлайн