З Судану евакуювали 87 громадян України — ГУР

З Судану евакуювали 87 громадян України — ГУР

Важливо
Евакукація громадян України, Грузії та Перу з Судану, квітень 2023 року
Евакукація громадян України, Грузії та Перу з Судану, квітень 2023 року. Фото: ГУР

З охопленої боями столиці Судану Хартуму вдалося евакуювати 87 громадян України, здебільшого авіаційних фахівців — пілотів, техніків та членів їхніх родин. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України зранку 25 квітня. Також евакуювали громадян Грузії та Перу. У цілому врятовано 138 громадян. Серед них 35 жінок та 12 дітей.

Як повідомили у ГУР, евакуація відбувалась за умов безперервних боїв, недотримання режиму “тиші”, відсутності їжі, води та техніки. Її провели Головне управління розвідки в координації з Офісом президента України та Міністерством закордонних справ.

“На даний час всі евакуйовані перебувають в безпеці на території Єгипту. Їм надано необхідну медичну допомогу, харчування та воду. Громадяни України забезпечені візовою та документарною підтримкою і очікують швидкого повернення на Батьківщину”, — йдеться у повідомленні.

Напередодні в МЗС повідомили, що Україна працює над евакуацією українців із Судану.

Що відомо про ситуацію у Судані

У столиці Судану Хартум 15 квітня відбулись зіткнення між армію та Силами оперативного реагування (RSF), які заявили, що взяли під контроль президентський палац, резиденцію командувача армії та міжнародний аеропорт.

Станом на 17 квітня щонайменше 97 людей загинули та ще сотні зазнали поранень під час зіткнень, що поширилися по всьому Судану.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попередила, що в деяких лікарнях закінчуються необхідні запаси для лікування поранених.

Міністерство закордонних справ України рекомендувало українцям утриматися від поїздок до Судану, а тим, хто перебуває там, – уникати відвідування районів біля аеропортів, військових баз та урядового кварталу, залишатися в місцях свого проживання.

У МЗС також повідомили, що в Судані перебувають 36 співробітників української авіакомпанії SkyUp. У відомстві запевнили, що українці знаходяться у відносно безпечному місці, і з ними є зв'язок.

У SkyUp зазначили, що їхні літаки перебувають в Судані в рамках контракту на умовах ACMI з авіакомпанією Sun Air. Від початку 2023 року вони виконували рейси до Каїра (Єгипет), Ер-Ріяда та Джидди (Саудівська Аравія).

18 квітня компанія Maxar опублікувала супутникові знімки, на яких видно пошкоджені літаки в аеропорту Судану. Серед згорілих літаків можна побачити й український Boeing 737 авіакомпанії SkyUp.

В той же день у пресслужбі авіакомпанії повідомили, що пілоти та співробітники авіакомпанії SkyUp, які перебувають у Судані знаходяться у "відносно безпечних місцях". Вони забезпечені водою та їжею. Наразі компанія спільно з посольством України у Єгипті, консульством у Судані та міністерством закордонних справ розробляють план евакуації співробітників SkyUp.

19 квітня військові Судану вдруге оголосили про припинення вогню, після провалу попередньої угоди про тимчасове перемир'я, щоб евакуювати цивільних осіб.

Читайте також

Закликаємо сторони конфлікту у Судані до недопущення загострення ситуації — МЗС України

У Судані, де відбувається спроба держперевороту, перебувають співробітники авіакомпанії SkyUp

Вибір редакції

На початок