У Дніпрі відкривається онлайн виставка "Це не музей — це завод"

У Дніпрі відкривається онлайн виставка "Це не музей — це завод"

У Дніпрі відкривається онлайн виставка "Це не музей — це завод" Фото: Галерея Артсвіт

У Дніпрі відкривається онлайн виставка "Це не музей — це завод". Експозиція показує феномен народного музею, способи репрезентації історії у його просторі і як би могли виглядати певні епізоди історії поза встановленими рамками.

Говорячи про музей, художники пререносять свої роздуми та спостереження в простір галереї — місце з іншим режимом «споглядання» та взаємодії. У цьому контексті музей — не просто об‘єкт дослідження, а співрозмовник, що має свої переконання і позиції, які варто прийняти та брати до уваги.

«Що стоїть за поняттям «музей при заводі»? Фактично — розповідь про здобутки, подолання, іновації, що розгортаються на тлі історичних подій, розташованих в певній хронологічній послідовності»,— говорить кураторка виставки Наташа Чичасова.

Дніпровський металургійний завод (колишній завод ім. Петровського) - одне з визначальних підприємств в Дніпрі, яке зіграло важливу роль в його розвитку та розбудові. На цьому заводі був створений один з перших народних музеїв при заводі в місті, в якому поступово назбирався великий корпус матеріалів, що сягає 37.000 експонатів. Експозиція музею, його приміщення, неодноразово зазнавали трансформацій, але одне залишалось незмінним— унаочнення величі історії заводу.

«Експозиція музею мала виховувати у робітника почуття причетності до великої справи у побудові світлого майбутнього, яке не підлягало сумніву. Але, попри свою сталість, ґрунтовність та наочність, ця дидактичність побудови містила в собі багато зламів та розривів, що народжують сумнів в цьому просторі абсолютної достовірності», — розповідає кураторка виставки Наташа Чичасова.

Згідно з діючими карантинними обмеженнями, вернісаж виставки буде проходити в режимі онлайн з можливістю задати питання авторкам та авторам проєкту. Відвідати виставку можна буде з 7.07 по 8.08.

Читайте також

У Дніпрі розпочинається третій Міжнародний книжковий фестиваль «Book Space»

До Херсона з Дніпра прибула регата "Козацький шлях-2020"

Дві школярки-бандуристки з Дніпропетровщині стали переможницями міжнародного конкурсу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди