Пригожин почав кампанію з підриву довіри до російських державних ПВК — ISW

Пригожин почав кампанію з підриву довіри до російських державних ПВК — ISW

Пригожин
Керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: AP

Засновник і фінансист групи "Вагнера" Євген Пригожин розпочав інформаційну операцію з підриву довіри до російських державних приватних військових формувань.

Про це йдеться у звіті інституту вивчення війни.

Пригожин заявив, що відвідав позиції підрозділів "Потік" і "Олександр Невський". Їх Пригожин схарактеризував як "мікро-ПВК". 24 квітня засновник "Вагнера" різко розкритикував поганий стан цих підрозділів.

В Інституті зазначили, що батальйон "Поток" є одним із трьох добровольчих загонів компанії "Газпром" і є аналогом російського державного бойового резерву (БАРС). Батальйон "Поток" підпорядковується ЧВК "Редут" Міноборони Росії.

Читайте також: Ексв'язні з ПВК "Вагнер" зізналися у масових розстрілах цивільних у Бахмуті

"Пригожин заявив, що ці підрозділи мають прикривати фланги "Вагнера", і запитав, як ці підрозділи можуть вести бойові дії, якщо у них немає належного забезпечення та озброєння. Пригожин також критикував загальне поширення таких ПВК, що, ймовірно, свідчить про те, що Пригожин розглядає ці нові структури як конкурентів "Вагнера", — йдеться у повідомленні.

За словами аналітиків, джерела, пов’язані з "Вагнером", 24 квітня повідомляли, що сили "Вагнера" поставили "Потоку" завдання захищати невизначені щойно захоплені позиції, щоб дати "вагнерівцям" змогу перегрупуватися, але "Поток" залишив ці позиції та дозволив українським силам відбити цей район.

"Імовірно особовий склад підрозділу "Поток" 24 квітня опублікував відеозвернення, в якому звинуватив керівництво "Газпрому" та ПВК "Редут" у тому, що вони не забезпечили "Поток" належним озброєнням і припасами, а також звинуватив "Вагнера" в тому, що він заборонив особовому складу "Потоку" залишати свої позиції", — йдеться у звіті.

Читайте також: Речник Кремля Пєсков підтвердив, що його син воював на боці ПВК "Вагнер" в Україні

В ISW зазначили, що деякі мілблогери критикували "Поток" за те, що він звинуватив керівництво, і натомість приписували їхні погані бойові результати їхньому статусу добровольців.

"Звіти мілблогерів і Пригожина вказують на те, що "Вагнер" має повноваження щодо підрозділів, які належать російському МО", — йдеться у звіті.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні проти України та використання ув'язнених

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

ПВК "Вагнер" могла завербувати 17 тисяч в'язнів у 35 регіонах РФ — ЗМІ

В'язні з РФ, інфіковані ВІЛ, погоджуються воювати проти України в обмін на лікування

Вибір редакції

На початок