Україна та ЄС визнаватимуть і виконуватимуть судові рішення одне одного. Про які справи йдеться

Україна та ЄС визнаватимуть і виконуватимуть судові рішення одне одного. Про які справи йдеться

Брюссель, Бельгія, штаб-квартира Ради ЄС.
Брюссель, Бельгія — 18 вересня: штаб-квартира Ради ЄС. Фото: Getty Images

Україна та Європейський Союз визнаватимуть і виконуватимуть судові рішення одне одного у цивільних і комерційних справах. Про це у понеділок, 24 квітня, повідомила пресслужба Ради ЄС.

“Сьогодні (24 квітня  ред.) Рада ЄС погодилася встановити договірні відносини з Україною в рамках Гаазької конвенції про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах (так звана Конвенція про виконання судових рішень)”, — йдеться у повідомленні.

Ця Гаазька конвенція, укладена у 2019 році, є міжнародним договором, який зобов'язує договірні держави визнавати та виконувати судові рішення, винесені у цивільних або комерційних справах в інших державах-учасницях.

“З цим рішенням про визнання та виконання судових рішень один одного зв'язки між ЄС та Україною стануть лише міцнішими”, — заявив Міністр юстиції Швеції Гуннар Стрьоммер.

Як нагадали у Раді ЄС, у 2022 році Україна ратифікувала Конвенцію, відповідно до якої договірні відносини між Україною та ЄС будуть встановлені з 1 вересня 2023 року, якщо жодна зі сторін не заперечуватиме проти цього.

“Держави-члени Європейського Союзу вважають, що не існує жодних фундаментальних перешкод, наприклад, пов'язаних з незалежністю та ефективністю судової системи, боротьбою з корупцією або дотриманням основоположних прав, які могли б завадити ЄС вступити в договірні відносини з Україною”, — йдеться у повідомленні.

Таким чином, наголошується на сайті, рішення від 24 квітня відкриває шлях до встановлення договірних відносин ЄС з Україною відповідно до Конвенції про виконання судових рішень. Це сприятиме визнанню та виконанню судових рішень ЄС та України у цивільних та комерційних справах, що зробить Конвенцію важливим інструментом для сприяння міжнародній торгівлі.

Конвенція про виконання судових рішень була обговорена на Гаазькій конференції з міжнародного приватного права та підписана 2 липня 2019 року. Вона набуде чинності 1 вересня 2023 року.

Що відомо про вступ України в ЄС

На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. На його заповнення  пішло менш як місяць.

За даними соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Центру "Нова Європа", більшість французів, нідерландців та німців схвалили надання Україні статусу кандидата. Крім людей, цю ініціативу підтримали і європейські лідери.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС за умови, що надалі в країні проведуть низку важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами, корупцією та основоположними правами. Водночас президент Франції наголосив, що якби не війна, Україна б не отримала цей статус.

23 червня ЄС остаточно надав Україні статус кандидата.

Читайте також

Україна за тиждень отримає танки Leopard від Іспанії, Сили оборони просуваються на півдні. 425 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок