24 квітня Київський господарський суд розглянув справу за позовом чоловічого монастиря Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ МП до національного заповідника "Києво-Печерська Лавра" про усунення перешкод у користуванні майном. Як повідомила кореспондентка Суспільного, підготовче засідання перенесли на 1 травня.
21 квітня відповідач направив до суду заяву на уточнення позовних умов. Позивач не отримав його та стверджує, що документ знаходиться на Укрпошті, причина — відправили пізно в п'ятницю.
Відповідач просить надати точний перелік об'єктів, до яких треба прибрати перешкоджання. Суддя наголосила, що це 79 об'єктів. В зв'язку тим, що представники монастиря заяву не отримали і відповідь не підготували, вони попросили додатковий час.
Відповідач та третя сторона, представники Мінкульту, цю пропозицію підтримали. Засідання перенесли на 1 травня на 10:30
Представник монастиря та адвокат Поваляєв Олег стверджує, що першопричина подання позову, це розірвання договору про оренду між заповідником та монастирем в односторонньому порядку. Також він зазначив, що дії комісії МКІП у Лаврі є незаконними.
"Я не розумію, чому відбуваються такі дії комісії у Лаврі, відповідно до того, що ми судимося. Для чого продовжується це протистояння між національним музеєм та монастирем, з точки зору юридичної, то я не розумію. Якщо ми в суді, то давайте дочекаємося", — зазначив адвокат.
За його словами, представники монастиря не входять у комісію, яка проводить аудит на території Лаври, оскільки вони не згідні з одностороннім розірванням договору.
Що відомо про розірвання договору між УПЦ МП та Лаврою
31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).
Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.
З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.
21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.
Представники УПЦ МП подали позов до суду щодо визнання недійсною односторонню відмову від продовження договору, і заявили, що не збираються виселятися з Лаври до закінчення судового процесу.
Читайте також
Ткаченко прокоментував перевірки Києво-Печерської Лаври та Почаївської Лаври