Суд Києва переніс розгляд справи щодо розірвання договору оренди між УПЦ МП та Лаврою

Суд Києва переніс розгляд справи щодо розірвання договору оренди між УПЦ МП та Лаврою

Суд Києва переніс розгляд справи щодо розірвання договору оренди між УПЦ МП та Лаврою
Засідання суду щодо позову чоловічого монастиря Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ МП до заповідника "Києво-Печерська Лавра" про усунення перешкод у користуванні майном 24 квітня, 2023 р. Фото: Анна Сергієць \ Суспільне

24 квітня Київський господарський суд розглянув справу за позовом чоловічого монастиря Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ МП до національного заповідника "Києво-Печерська Лавра" про усунення перешкод у користуванні майном. Як повідомила кореспондентка Суспільного, підготовче засідання перенесли на 1 травня.

21 квітня відповідач направив до суду заяву на уточнення позовних умов. Позивач не отримав його та стверджує, що документ знаходиться на Укрпошті, причина — відправили пізно в п'ятницю.

Відповідач просить надати точний перелік об'єктів, до яких треба прибрати перешкоджання. Суддя наголосила, що це 79 об'єктів. В зв'язку тим, що представники монастиря заяву не отримали і відповідь не підготували, вони попросили додатковий час.

Відповідач та третя сторона, представники Мінкульту, цю пропозицію підтримали. Засідання перенесли на 1 травня на 10:30

Представник монастиря та адвокат Поваляєв Олег стверджує, що першопричина подання позову, це розірвання договору про оренду між заповідником та монастирем в односторонньому порядку. Також він зазначив, що дії комісії МКІП у Лаврі є незаконними.

"Я не розумію, чому відбуваються такі дії комісії у Лаврі, відповідно до того, що ми судимося. Для чого продовжується це протистояння між національним музеєм та монастирем, з точки зору юридичної, то я не розумію. Якщо ми в суді, то давайте дочекаємося", — зазначив адвокат.

За його словами, представники монастиря не входять у комісію, яка проводить аудит на території Лаври, оскільки вони не згідні з одностороннім розірванням договору.

Що відомо про розірвання договору між УПЦ МП та Лаврою

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.

Представники УПЦ МП подали позов до суду щодо визнання недійсною односторонню відмову від продовження договору, і заявили, що не збираються виселятися з Лаври до закінчення судового процесу.

Читайте також

Ткаченко прокоментував перевірки Києво-Печерської Лаври та Почаївської Лаври

Вибір редакції

На початок