Електросамокати прирівняли до транспортних засобів. Що зміниться для їхніх власників у Кропивницькому

Електросамокати прирівняли до транспортних засобів. Що зміниться для їхніх власників у Кропивницькому

Електросамокати прирівняли до транспортних засобів. Що зміниться для їхніх власників у Кропивницькому
Фото ілюстративне: unsplash

Електросамокати, гіроскутери та моноколеса в Україні прирівняли до транспортних засобів. Відповідний закон підписав президент. До цього в українському законодавстві та правилах дорожнього руху власники малих електричних засобів пересування вважалися пішоходами. Юрист з Кропивницького Володимир Ігнатенко розповів Суспільному, що окремих правил дорожнього руху для, наприклад, водіїв електросамокатів ще немає. Вони мають з’явитись протягом року.

Новим законом масові електричні транспортні засоби поділили на легкі та низькошвидкісні. Перші мають від одного колеса і більше, електродвигун потужністю до 1000 ватів і розвивають максимальну швидкість до 25 кілометрів за годину. Щоб ними керувати, не потрібне посвідчення водія, реєстрація та номерний знак. Друга категорія – транспортні засоби з двома і більше колесами, які можуть їхати зі швидкістю 10-50 кілометрів за годину і мають споряджену масу до 600 кілограмів. Керувати ними можна з 16 років, отримавши посвідчення водія, в шоломі і смугою, якою їздять автомобілі й мотоцикли. За порушення правил дорожнього руху водії низько швидкісного електротранспорту відповідатимуть, та як саме – в законі не прописали.

Зі слів юриста, нині до водіїв електросамокатів можуть застосувати, максимум, правила, які діють для автомобілів та мотоциклістів. Взагалі ж, сказав, треба вносити зміни в закон "Про дорожній рух": "Новий закон зобов’язує уряд протягом 12 місяців внести відповідні зміни до своїх нормативно-правових актів. Мова йде передусім про правила дорожнього руху".

Нині водії самокатів не є окремою категорією учасників дорожнього руху. Тому, зі слів юриста, штрафувати їх як водіїв автомобілів чи велосипедистів не можуть: "Нюансів багато: максимальна кількість пасажирів, наприклад, яких можна перевозити на самокаті. Цей пункт треба узгоджувати з технічними характеристиками конкретного засобу".

Основні правила руху для водіїв електросамокатів:

  • їздити по тротуарах на електросамокатах і гіроскутерах відтепер заборонено;
  • їхати слід якомога правіше проїзною частиною;
  • не керувати електротранспортом в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
  • користуватися світловідбиваючими елементами;
  • їздити в шоломі, використовувати інші засоби безпеки.

Речник патрульної поліції Кіровоградської області Дмитро Поперешняк телефоном розповів, що окремо аварії за участю електросамокатів в регіоні не реєструють. Тому статистику таких аварії озвучити не може.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок