На Прикарпатті через паводки немає сполучення із п'ятьма селами

На Прикарпатті через паводки немає сполучення із п'ятьма селами

На Прикарпатті через паводки немає сполучення із п'ятьма селами
. Facebook/Льоня Тинкалюк

Внаслідок червневого паводку на Прикарпатті повністю немає сполучення із п'ятьма гірськими селами, ще до двох - утруднений доїзд. Також у критичному стані знаходяться дев'ять водозахисних дамб. Про це на брифінгу повідомив голова ОДА Віталій Федорів.

Села, до яких неможливо доїхати, розташовані у Верховинському районі. Це - Дземброня, Бистрець, Грамотне, Стовпні та Кохан. Їх було більше, але до деяких вже відновили дорогу, зокрема, до Шибеного. Через день жителям "відрізаних" сіл доставляють продукти на гелікоптерах.

"В особливо критичному стані знаходиться дев'ять водозахисних дамб на ріках Прут, Черемош, Рибниця, Солотвинська та Надвірнянська Бистриці", - повідомив Віталій Федорів.

Як вважають у Києві, протипаводковий захист на Прикарпатті спрацював на 100%.

брифінг
У критичному стані - дев'ять дамб. Фото: Андрій Шустикевич

Загалом велика вода підтопила 263 населені пункти, зруйновала проїзди, газо- та електропостачання. Доступ до світа станом на третє липня забезпечили майже скрізь, хоча деякі роботи ще тривають. Цього вдалося досягти, бо в окремих випадках його відновлювали за тимчасовою схемою, розповідає Віталій Федорів. А от без газопостачання залишаються понад 3,5 тисяч абонентів у 24 населених пунктах.

"На думку експертів, стихія нанесла збитки щонайменше на 2,5 млрд грн і вважаться найбільшою за останні 50 років", - сказав Володимир Федорів.

Також, за словами очільника облдержадміністрації стихія пошкодила понад 13 тисяч житлових будинків і дворогосподарств, а чотири - зруйнувала.

Нагадаємо, що у селі Ланчин на Прикарпатті чотири сім’ї залишилися без помешкань, бо селевий потік зруйнував їхні будинки.

брифінг
У селі Ланчин велика вода зруйнувала чотири будинки, фото: Суспільне Карпати. Суспільне Карпати

Держава передбачила компенсації тим, хто постраждав від паводку: 200 тисяч гривень за кожного загиблого під час негоди члена родини та 300 тисяч за зруйнований будинок.

Що відомо

На початок