Невчасно сплачена оренда землі. У Києві з підприємства стягнули майже 2 млн гривень

Невчасно сплачена оренда землі. У Києві з підприємства стягнули майже 2 млн гривень

Невчасно сплачена оренда землі. У Києві з підприємства стягнули майже 2 млн гривень
Гроші Фото: Уніан (ілюстративне)

Господарський суд Києва задовольнив позов прокурорів до приватного підприємства. Йшлося про виплату понад 1,7 млн грн за користування земельною ділянкою у Святошинському районі столиці. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що із 2021 року підприємство володіє нерухомим майном на земельній ділянці площею 0,6 га по вул. Василя Стуса у Києві. Але право користування на земельну ділянку товариство не оформило і використовує її, не сплачуючи орендну плату.

"Зважаючи на грубе порушення законодавства та з метою відновлення порушених прав територіальної громади столиці, окружна прокуратура заявила позов до господарського суду м. Києва, який задоволено",— йдеться у повідомленні.

Що відомо про ухилення від оплати за користування майном

Київська обласна прокуратура звинувачує директора підприємства за ухилення від сплати податків. Підозрюваний завинив держбюджету понад 7 млн гривень. Директор товариства упродовж двох років, неправомірно перебував на спрощеній системі оподаткування. Він приховував реальні прибутки та не відображав їх у податковому обліку.

У Києві товариство придбало у міста земельну ділянку, а повну її вартість сплатило через понад 10 років. Зважаючи на інфляцію, наразі бюджет столиці зазнав збитків у понад 12,5 млн гривень. Суд зобов"язав товариство сплатити зазначену суму.

Читайте також

Постачали недоукомплектовані "швидкі". Київська прокуратура оштрафувала підприємство

За забруднення повітря підприємство Київщини заплатить майже 3,5 млн грн

Вибір редакції

На початок