Приватна військова компанія "Вагнер" на початку 2023 року просила Китай надати їй зброю, однак Китай не надсилав озброєння і не мав контакту з ПВК.
Про це повідомляє Financial Times з посиланням на "злиті" в мережу секретні документи Пентагону.
За даними газети, у документах йдеться про те, що представники ПВК Вагнера, "шукали боєприпаси та обладнання" в Китаї "на початку 2023 року". Однак на початок січня Китай "не надіслав ніякої зброї, навіть для випробувань, і не мав жодних контактів щодо постачання зброї".
Читайте також: Китай не продаватиме зброю жодній зі сторін війни в Україні — глава МЗС КНР
FT зазначає, що прохання "вагнерівців" про китайську зброю свідчить про певну впевненість, що Пекін буде відкритий для надання Росії зброї.
У Кремлі від коментарів відмовилися. У Пекіні не прокоментували заяви США про те, що "Вагнер" звертався до них за зброєю.
Згідно з одним із документів, ПВК "Вагнера" намагалась домовитись з Туреччиною про закупівлю безпілотників, систем радіоелектронної боротьби, контрбатарейних систем і гаубиць, але отримала відмову.
Що відомо про злиті "документи Пентагону"
На початку квітня The New York Times повідомило, що Пентагон розслідує появу в Twitter і Telegram нібито засекречених військових документів з планами США і НАТО щодо посилення української армії напередодні контрнаступу. Зазначається, що документи не містили конкретних планів бойових дій, наприклад, як, коли і де Україна має намір розпочати контрнаступ.
В українській розвідці та Офісі президента інформацію про витік “секретних даних” назвали фейком.
Журналісти Bellingcat зазначили, що “конфіденційні документи”, датовані березнем, були спочатку розміщені на каналах Discord і розповсюджувалися зокрема на комп'ютерній грі Minecraft і фендомі філіппінської знаменитості у YouTube. Згодом витік документів поширився на інші сайти, і лише потім інформація почала з'являтися на проросійських каналах у телеграм та у світових медіа. У Bellingcat також звертають увагу на те, що всі опубліковані в мережі документи були сфотографовані, а не відскановані.
Читайте також
Пентагон розслідує витік документів США та НАТО про підготовку українського наступу — The New York Times
Україна змінила деякі військові плани через витік секретних документів Пентагону — CNN
Злиті в мережу секретні дані США мають серйозні неточності — Міноборони Британії