В Ірані звинувачують американську субмарину у порушенні кордонів країни. У ВМС США заперечують

В Ірані звинувачують американську субмарину у порушенні кордонів країни. У ВМС США заперечують

Іран, Тегеран, прапор
Тегеран. Фото: Morteza Nikoubazl/NurPhoto via Getty Images

Командувач Військово-морських сил Ірану Шахрам Ірані заявив, що іранські ВМС нібито змусили американський підводний човен піднятися на поверхню, коли він увійшов до Перської затоки. П’ятий флот ВМС США такий інцидент заперечив.

Про це повідомляє Reuters.

Ірані заявив іранським ЗМІ, що субмарина нібито увійшла у територіальні води Ірану, але згодом скорегувала свій курс після попередження з боку ВМС Ірану.

"Американський підводний човен наближався, залишаючись зануреним під воду, але іранський підводний човен Fateh виявив його та здійснив маневри, щоб змусити його спливти, коли він проходив через Ормузьку протоку", – заявив Ірані.

Він зазначив, що Тегеран повідомить міжнародні організації про те, що американська субмарина порушила "іранський кордон".

"Цей підводний човен робив усе можливе, використовуючи всі свої можливості, щоб пройти в повній тиші і не бути поміченим", — сказав Ірані.

П’ятий флот ВМС США, який базується у Бахрейні, спростував цю заяву, назвавши її "дезінформацією".

"Американський підводний човен не проходив через Ормузьку протоку ні сьогодні, ні останнім часом. Ця заява є додатковою іранською дезінформацією, яка не сприяє регіональній морській безпеці та стабільності", – сказав командир П’ятого флоту ВМС США Тімоті Хокінс.

Раніше цього місяця ВМС США заявили, що атомний підводний човен із керованими ракетами Florida працює на Близькому Сході на підтримку П’ятого флоту.

Читайте також

Іран може створити ядерну бомбу за кілька місяців — генерал Міллі

Австралія ввела санкції проти Ірану за постачання дронів до РФ

Росія в обмін на дрони дала Ірану кіберзброю — ЗМІ

Вибір редакції

На початок