Перейти до основного змісту
Австралія ввела санкції проти Ірану за постачання дронів до РФ

Австралія ввела санкції проти Ірану за постачання дронів до РФ

Прапор Австралії
. Прапор Австралії. Фото: Getty Images

Уряд Австралії запроваджує санкції проти іранської організації, яка виробляє та постачає дрони до Росії. Про це йдеться у повідомленні МЗС Австралії.

У відомстві зазначили, що Росія використовувала безпілотники іранського виробництва для завдання ударів по українських громадянах та цивільній інфраструктурі.

"Австралія приєднується до партнерів, щоб запровадити додаткові цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 13 іранських громадян, а також цільові фінансові санкції щодо однієї організації, що займається виробництвом та постачанням дронів до Росії", — йдеться у повідомленні.

Австралія також запровадила санкції та заборони на поїздки за актом Магнітського"Акт Магнітського" (також закон Магнітського) прийнятий в США в грудні 2012 року. Він вводить персональні санкції проти осіб, винних у порушенні прав людини та принципу верховенства права в Росії. Санкції включають заборону на видачу віз і заморожування активів.Названий в пам'ять російського адвоката Сергія Магнітського, який помер 16 листопада 2009 року в СІЗО "Матроська тиша". Юрист звинуватив російських чиновників у масштабному податковому шахрайстві. Колеги Магнітського в фонді Hermitage, вважають, що кримінальну справу проти нього порушили, аби помститися за розкриття великої корупційної афери. проти 14 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 14 іранських організацій, "відповідальних за кричущі порушення та порушення прав людини в Ірані".

Під обмеження потрапили чотири співробітники "поліції моралі", які несуть відповідальність за арешт, затримання та жорстоке поводження з Махсою Аміні. Під санкції також потрапили високопосадовці правоохоронних органів, політичні та військові діячі, у тому числі представники Корпусу вартових ісламської революції, які брали участь у жорстокому придушенні протестів.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

Читайте також

Іран контрабандною ввозив дрони у Росію за допомогою човнів та державної авіакомпанії — The Guardian

Гучний звук та низька висота польоту. Як розпізнати і врятуватися від дронів-камікадзе

"Вони довго мріяли про дитину". Спогади про подружжя, яке загинуло в Києві від удару дрону-камікадзе

США застосували акт Магнітського проти РФ за створення фільтраційних таборів в Україні

Постачання дронів-камікадзе та порушення прав людини: Австралія запровадила санкції проти Росії та Ірану

Топ дня
Вибір редакції
На початок