Кабмін погодив перейменування Новоград-Волинської РДА Житомирщини

Кабмін погодив перейменування Новоград-Волинської РДА Житомирщини

Кабмін погодив перейменування Новоград-Волинської РДА Житомирщини
колаж Суспільне Житомир

Розпорядженням від 18 квітня 2023 року Кабінет Міністрів України погодив перейменування Новоград-Волинської райдержадміністрації на Звягельську районну державну адміністрацію. Про це йдеться у розпорядженні Кабміну № 330-р.

У коментарі Суспільному голова Звягельської районної військової адміністрації Іван Туровський розповів, що процес зміни назви в районі планують завершити на початку травня.

"Взагалі, підготовчу роботу ми почали проводити ще від моменту, коли наша міська та районна ради, а згодом і Верховна Рада проголосували за рішення повернути історичну назву Новограду-Волинському і, відповідно, перейменувати місто у Звягель, а район – у Звягельський. Але, звісно, ми чекали офіційного рішення. Сьогодні (20 квітня – ред.) до кінця дня мною буде підписане розпорядження про перейменування, яке буде надіслане на всі структурні підрозділи нашої районної військової адміністрації. Для фактичного переходу на нову назву нам потрібно буде трохи часу, адже треба закрити фінансовий місяць – виплатити зарплату працівникам, розрахуватися за енергоносії, дати документи на казначейство. Адже у випадку перейменування потрібна перереєстрація та зміна документації і печаток", – каже Іван Туровський.

За його словами, остаточно перейти на нову назву в районі планують на початку травня. Що стосується в'їзних знаків, то їх теж підготували.

"Вони давно вже готові, місто теж поміняло знаки, але наразі, поки триває воєнний стан в країні, знаки на межах районів прикриваються і приховуються", – розповів голова РВА.

Що відомо

  • 31 березня на пленарному засіданні сесії Новоград-Волинської міськради депутати погодили зміну символіки – із малого та повного гербів Новоград-Волинської міської територіальної громади прибрали літеру "Z".
  • 16 червня на сесії міськради у Новограді-Волинському депутати проголосували за зміну назви міста на історичну — Звягель. Кореспонденти Суспільного поїхали до Новограда-Волинського, аби дізнатися, що з цього приводу думають жителі міста, місцева влада та краєзнавці.
  • 23 червня на сесії Новоград-Волинської районної ради депутати райради прийняли рішення перейменувати Новоград-Волинський район на Звягельський.
  • 14 липня на 11 сесії Житомирської обласної ради депутати підтримали та проголосували за рішення перейменувати місто Новоград-Волинський у Звягель, а Новоград-Волинський район – у Звягельський.
  • 16 листопада Верховна Рада України проголосувала за повернення історичної назви Звягель місту Новограду-Волинському та підтримала перейменування району у Звягельський.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Вибір редакції

На початок