Перейти до основного змісту
Світ може побити рекорд середньої температури у 2023 або 2024 роках — кліматологи

Світ може побити рекорд середньої температури у 2023 або 2024 роках — кліматологи

Світ може побити рекорд середньої температури у 2023 або 2024 роках — кліматологи
. Демонстрація для привернення уваги до змін клімату та глобального потепління у Будапешті, Угорщина, 27 вересня 2019 року, ілюстративне фото: Getty Images

Світ може побити новий рекорд середньої температури у цьому або наступному роках у звязку зі зміною клімату та очікуваним поверненням погодного явища Ель-Ніньйо.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на кліматологічні дослідження.

Зазначається, що після трьох років погоди Ла-Нінья в Тихому океані, яка загалом трохи знижує глобальну температуру, середня температура Землі підвищиться через повернення до Ель-Ніньо.

"Ель-Ніньо зазвичай асоціюється з рекордними температурами на глобальному рівні. Чи станеться це у 2023, чи 2024 роках, ще невідомо, але, я думаю, це більш імовірно, ніж ні", — сказав Карло Буонтемпо, директор ЄС Copernicus Climate.

Читайте також: Зміни клімату: в ООН досягли угоди про допомогу вразливим країнам

Як пише Reuters, найспекотнішим роком у світі станом на зараз був 2016 рік, який збігся з сильним Ель-Ніньо, хоча зміна клімату викликала екстремальні температури навіть у роки, коли цього явища не було.

"Якщо Ель-Ніньо все-таки розвинеться, є хороші шанси, що 2023 рік буде ще спекотнішим, ніж 2016 рік, враховуючи, що світ продовжує нагріватися, оскільки люди продовжують спалювати викопне паливо", — прокоментувала тенденцію старший викладач Інституту Грантема Імперського коледжу Лондона Фредеріке Отто.

Читайте також: ЄС погодив реформування системи торгівлі викидами парникових газів

Що таке Ель-Ніньйо і Ла-Нінья

Явища Ель-Ніньйо і Ла-Нінья викликані природною мінливістю клімату. Це цикл, який має дві фази: теплу, яка відома як Ель-Ніньйо, та холодну — Ла-Нінья, коли пасати дують дуже сильно із заходу, викликаючи зниження екваторіальних температур. Коли ці температури досягають нижчих за норму рівнів, що зазвичай трапляється на пізніх осінніх та ранніх зимових етапах, ефект пульсації відчувається у всіх частинах світу, викликаючи посухи, шторми або повені.

Ель-Ніньйо і Ла-Нінья відбуваються кожні 2-7 років, зазвичай тривають від 9 до 12 місяців і мають широкий вплив на погоду в усьому світі. Ель-Ніньйо 2015/2016 років було одним з найсильніших за всю історію спостережень. Вони не є єдиними факторами, що впливають на наш клімат, але є найбільшими факторами впливу.

Раніше повідомлялось, що за останні три десятиліття Європа потеплішала більш ніж вдвічі сильніше за інші частини світу: з 1991 до 2021 року температура на європейському континенті підвищувалася в середньому на 0,5 градуса Цельсія за десятиліття, тоді як середній глобальний показник становив лише 0,2 градуса Цельсія.

Читайте також

"Прориви арктичного холоду". В Укргідрометцентрі назвали причини погодних коливань

В європейському регіоні через наслідки кліматичних змін загинули тисячі людей — ВООЗ

Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату

Топ дня

Вибір редакції

На початок