Зміни клімату: в ООН досягли угоди про допомогу вразливим країнам

Зміни клімату: в ООН досягли угоди про допомогу вразливим країнам

Зміни клімату: в ООН досягли угоди про допомогу вразливим країнам
Активісти закликають світових лідерів підтримувати політику, яка обмежує потепління до 1,5 градусів за Цельсієм і забезпечує відшкодування збитків і збитків на COP27 U.N. Кліматичний саміт, 19 листопада 2022, у Шарм-ель-Шейху, Єгипет. Фото: АР

Учасники саміту ООН з питань клімату COP27 в Єгипті домовились відшкодовувати збитки через кліматичні зміни для країн, що розвиваються та найбільше страждають через зміни клімату.

Про це повідомляє The New York Times.

Дипломати з майже 200 країн завершили двотижневі кліматичні переговори в неділю, погодившись створити фонд, який допоможе "вразливим країнам" впоратися з кліматичними катаклізмами, які посилюються викидами багатих країн.

"Рішення про виплати збитків, спричинених глобальним потеплінням, стало проривом в одному з найбільш спірних питань на кліматичних переговорах ООН. Понад три десятиліття країни, що розвиваються, вимагали від багатих і промислово розвинутих держав компенсації за руйнівні шторми, хвилі спеки та посухи, пов’язані з підвищенням температури", — зазначає видання.

"Двотижневий саміт мав завершитися в п'ятницю, але розтягнувся до світанку неділі, оскільки учасники переговорів з майже 200 країн сперечалися через дрібний шрифт. Переговори відбулися в період численних криз. Вторгнення Росії в Україну сколихнуло світові ринки продовольства та енергоносіїв, розпалило інфляцію та спонукало деякі країни спалювати більше вугілля та інших альтернатив російському газу, загрожуючи підірвати кліматичні цілі", — додає NYT.

Читайте також: Кислиця представив в ООН проєкт резолюції щодо компенсації Україні збитків спричинених РФ
На початок