Поліція затримала чотирьох учасників штовханини в Лаврі

Поліція затримала чотирьох учасників штовханини в Лаврі

Поліція затримала чотирьох учасників штовханини в Лаврі
Сутички у Лаврі 19 квітня 2023р. . Скріншот з відео / Суспільне

Правоохоронці затримали чотирьох людей за хуліганські дії на території Києво-Печерської лаври. Їм повідомили про підозру. Порушникам загрожує до п'яти років за ґратами. Про це повідомляє пресслужба поліції Києва.

Учора, 19 квітня, після завершення роботи комісії Міністерства культури група осіб пошкодила захисні ролети та зайшла до приміщення, яке представники комісії оглянули та опечатали. На місці події працювала слідчо-оперативна група Печерського управління поліції, йдеться у повідомленні.

Сутички в Лаврі
Скріншот з відео сутичок на території Лаври 19 квітня 2023 р. Фото: поліція Києва

Правоохоронці провели слідчі дії та за допомоги аналітиків столичного главку встановили чотирьох найактивніших учасників, які вчинили правопорушення. Їх затримали та доставили до відділу поліції. Серед затриманих — дві жінки 1986 та 1984 років народження, та двоє чоловіків, 1983 та 2001 років народження.

Слідчі повідомили затриманим про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 296 Кримінального кодексу України — хуліганство. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до п'яти років. Досудове розслідування триває, додали у поліції Києва.

Що відомо про сутички у Лаврі 19 квітня

Комісія 19 квітня оглянула три пам'ятки на території заповідника (2 національного, 1 місцевого значення). А саме — майна корпусу 37, 37-а, 38 – галерея до Ближніх печер, дзвіниця на Ближніх печерах, вхід до Галереї Ближніх печер.

Після опечатання одного із приміщень, віряни зірвали захисні ролети. В пресслужбі УПЦ МП повідомили, що комісія за сприяння поліції, болгаркою спиляла замки та опечатали 39 корпус Лаври. У зв’язку з цим вони подали заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення працівниками Нацзаповідника, а також відносно працівників поліції, які сприяли вчиненню цих незаконних дій. А в.о. генерального директора заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко повідомив Суспільному, що Нацзаповідник зі свого боку подав заяву у правоохоронні органи, аби з'ясувати, що це прихожани і на якій підставі вони там з'явилися.

Що відомо про роботу комісії у київській Лаврі

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП. Проте ні 30, ні 31 березня не потрапила на територію.

30 березня і 31 березня комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП, не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів ревізії. Заповідник вже подав відповідну заяву щодо порушення кримінальної справи проти представників УПЦ МП до Печерського управління Нацполіції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.

На початку квітня комісія все ж таки розпочала свою роботу.

Читайте також

Поліція перевіряє всі речі, які вивозять представники УПЦ МП з Лаври — Ткаченко

Вибір редакції

На початок