Поліція перевіряє всі речі, які вивозять представники УПЦ МП з Лаври — Ткаченко

Поліція перевіряє всі речі, які вивозять представники УПЦ МП з Лаври — Ткаченко

Поліція перевіряє всі речі, які вивозять представники УПЦ МП з Лаври — Ткаченко
Києво-Печерська Лавра, 28 березня 2023 року. Фото: Владислав Мусієнко / Суспільне

Поліція перевіряє всі речі, які вивозять представники УПЦ МП з Києво-Печерської Лаври.

Про це в ефірі телемарафону повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, представники московського патріархату періодично вивозять якісь речі, проте правоохоронці їх перевіряють.

Нині триває процес поступової передачі музейних об'єктів, які знаходились на зберіганні монастиря, до музейного фонду заповідника. Всі об'єкти обраховані та поки не зафіксували їх зникнення. Водночас територію Лаври продовжують покидають люди, які там перебували.

"Там крім монахів і семінаристів знаходиться ще певна кількість людей, які мають дуже побіжне відношення до Лаври та перешкоджають роботі Комісії", — розповів Ткаченко.

Що відомо про роботу Комісії МКІП у Лаврі

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.

21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень, віряни зірвали захисні ролети.

Читайте також

Мінкульт у Лаврі: комісія опублікувала нові кадри життя УПЦ МП в заповіднику

Зірвані ролети: віряни УПЦ МП вкотре перешкоджають роботі комісії Мінкульту

Вибір редакції

На початок