Південна Корея може змінити позицію щодо постачання зброї Україні — Reuters

Південна Корея може змінити позицію щодо постачання зброї Україні — Reuters

Південна Корея може змінити позицію щодо постачання зброї Україні — Reuters
. Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, фото: Getty Images

Влада Південної Кореї може змінити свою позицію щодо озброєння України, а США тісно координуватимуть роботу з азіатською країною щодо посилення підтримки українців.

Про це пише Reuters.

Так, зазначається, що президент Південної Кореї Юн Сук Йоль в ексклюзивному інтерв'ю виданню заявив, що за певних обставин країна може вийти за рамки гуманітарної чи фінансової допомоги Україні, що вперше свідчить про зміну його позиції проти озброєння України.

"Якщо виникає ситуація, з якою міжнародна спільнота не може миритися, наприклад, широкомасштабний напад на цивільне населення, масове вбивство або серйозне порушення законів війни, нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній або фінансовій підтримці", — заявив Юн Сук Йоль.

Водночас у США заявили, що продовжуватимуть тісно координувати роботу з Південною Кореєю щодо посилення підтримки України, називаючи свого ключового азіатського союзника "стійким партнером" у захисті суверенітету України.

"Південна Корея була непохитним партнером у захисті права України на територіальний суверенітет проти російської агресії з перших днів повномасштабного вторгнення", — сказав у коментарі Reuters представник Держдепу Сполучених Штатів.

Раніше ЗМІ повідомляли, що оприлюднені нещодавно в мережі нібито секретні документи Міноборони США щодо перебігу війни в України спричинили дипломатичний конфлікт між Сполученими Штатами та деякими союзниками.

Так зокрема в одному з документів нібито містились подробиці внутрішніх дискусій між офіційними особами Південної Кореї щодо тиску США на Сеул, щоб допомогти постачати зброю в Україну.

Однак у Південній Кореї згодом заявили, що інформація, яка міститься в нібито оприлюдненому конфіденційному документі Пентагону і свідчить про шпигунство та тиск з боку США, не відповідає дійсності.

Читайте також

Південна Корея на тлі війни в Україні збільшила обсяги постачання зброї — NYT

США оголосили про виділення Україні нового пакета військової допомоги на $325 млн

На початок