Південа Корея на тлі війни в Україні збільшила обсяги постачання зброї — NYT

Південа Корея на тлі війни в Україні збільшила обсяги постачання зброї — NYT

ЗМІ
Прапор Південної Кореї
Прапор Південної Кореї. Фото: AP

Південна Корея на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну збільшила обсяги виробництва та постачання власного озброєння та військової техніки по всьому світі. Про це пише The New York Times. За даними видання, 2022 року експорт озброєнь з Південної Кореї зріс на 140 відсотків до рекордних 17,3 мільярда доларів.

Зокрема, йдеться про угоди на суму 12,4 мільярда доларів з продажу танків, гаубиць, винищувачів і реактивних систем залпового вогню до Польщі — одного з найближчих союзників України, відзначає видання.

“Оскільки традиційні постачальники зброї, такі як США, стикаються з дефіцитом виробництва у воєнний час, Південна Корея взялася заповнити цю прогалину, намагаючись при цьому не спровокувати Москву”, — йдеться у матеріалі.

В той час, як Південна Корея розширює продаж зброї по всьому світу, вона відмовилася від надання летальної допомоги самій Україні, відзначає видання. Замість цього вона зосередилася на заповненні прогалин у світовому переозброєнні, відмовляючись від будь-якої прямої участі в озброєнні України, накладаючи суворі правила експортного контролю на всі свої продажі.

“Обережність Південної Кореї частково пояснюється її небажанням відкрито протистояти Москві, від якої вона сподівається на співпрацю у запровадженні нових санкцій проти дедалі більш войовничої Північної Кореї. Країни Латинської Америки, Ізраїль та інші також відмовилися від прямих поставок зброї в Україну”, — йдеться у матеріалі.

На відміну від американських союзників у Європі, які скоротили свої збройні сили і потужності з виробництва озброєнь наприкінці холодної війни, Південна Корея зберегла потужний внутрішній оборонний ланцюжок поставок, щоб задовольнити потреби власних збройних сил і захиститися від Північної Кореї. Після повномасштабного російського вторгнення РФ в Україну такі постачальники озброєнь, як США, зіткнулися з серйозним дефіцитом виробництва ракетних пускових установок та інших видів озброєнь.  Німеччина та інші країни також намагаються забезпечити достатню кількість танків для відправки в Україну.

У той час як країни Східної Європи поспішали переоснастити і модернізувати свої збройні сили після відправки зброї радянських часів в Україну, Південна Корея стала привабливим варіантом, відзначили журналісти.

Контракти на постачання польських танків і гаубиць були підписані наприкінці серпня з провідними південнокорейськими оборонними підрядниками. Перша партія прибула трохи більше ніж за три місяці.

Як пише The New York Times, замовлення з Польщі стали знахідкою для уряду президента Юн Сок Йоля, який пообіцяв зробити свою країну четвертим найбільшим експортером зброї до 2027 року — після США, Росії та Франції.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, з 2017 по 2021 рік Південна Корея найбільш швидко зростала серед 25 найбільших світових експортерів зброї, посідаючи 8 місце з часткою 2,8 відсотка на світовому ринку. Це було до того, як 2022 року вона уклала контракти з Польщею, Єгиптом і Об'єднаними Арабськими Еміратами.

Hanwha Aerospace, найбільший оборонний підрядник Південної Кореї, зараз зайнятий як ніколи, плануючи збільшити свої виробничі потужності втричі до наступного року, відзначається у матеріалі.

Читайте також

Росія не має спроможності оточити Бахмут, США оцінюють підготовку українських пілотів. 376 день війни. Онлайн

На початок