Затоплені городи і забруднена вода: наслідки водопілля у Ліплявській громаді на Черкащині

Затоплені городи і забруднена вода: наслідки водопілля у Ліплявській громаді на Черкащині

Затоплені городи і забруднена вода: наслідки водопілля у Ліплявській громаді на Черкащині
Суспільне Черкаси

Сім десятків домоволодінь підтопило у Ліплявській громаді на Канівщині внаслідок весняного водопілля. Найбільшої шкоди вода завдала Прохорівці, розповів Суспільному очільник громади Сергій Геращенко.

Усього, зі слів пана Сергія, у громаді наслідки водопілля відчули на собі жителі трьох із п’яти сіл:

"Сушки, Прохорівка і Келеберда. По Сушках 25 підтоплених домогосподарств, а по Келеберді десять".

прохорівка
Суспільне Черкаси

Затоплення житлових будинків, додав голова, вдалося уникнути тому, що вони розташовані вище рівня води, яка підійшла внаслідок водопілля. Втім, додав він, ситуація в будь-який момент може змінитися.

прохорівка
Суспільне Черкаси

Нині місцеві ходять по затоплених ділянках у забродах або на човнах.

Жителька Прохорівки Тетяна Руденко розповіла: три дні тому на її городі води було по коліна. Окрім теплиць, затопило висаджені цибулю, часник та полуницю.

"Полуниця була зовсім уся під водою. Наразі, на щастя, вода відійшла, то, можливо, щось і буде з неї", – зазначила вона.

прохорівка
Суспільне Черкаси

Усе доведеться пересаджувати, додала жінка, щоправда, коли – не знає.

"Добре, що до будинку вода не дійшла, бо він на горі. Через підняття ґрунтових вод яму залило водою і це на якість води дуже впливає, вона мутнувата. Ми її не використовуємо, купуємо, для пиття особливо", – розповіла вона.

прохорівка
Суспільне Черкаси

Човном потрібно запливати на подвір’я Олексія Козляковського. Там досі до півтора метра води.

"Тут у мене невеличке озеро є завжди і там риба, але зараз ця риба уже у сусідів, і у мене по всьому подвір’ї живе. Поки не ловимо її, виловлюємо речі, які плавають", – розповів він.

Додав: ялинки, ялівець, магнолія – усе у воді, а над городом нині можна тільки плавати:

"Якраз приїхали з батьком картоплю посадити, цибулю, кабачки, але природа внесла свої корективи".

прохорівка
Суспільне Черкаси

Повністю затопило також бесідку:

"Оце ми збиралися на Великдень шашлики смажити, дрова склали, але не склалося".

прохорівка
Суспільне Черкаси

Залило і гараж, та за допомогою друзів, розповів Олексій, вдалося врятувати більшу частину речей, які у ньому зберігалися.

У сам будинок вода не зайшла, а була за три сантиметри від порогу, зазначив тесть Олексія Анатолій Бублик. Нині хату загородили піском та підготували мішки на випадок погіршення ситуації, хоч вода і почала потроху відходити.

прохорівка
Суспільне Черкаси

"Спочатку вона прибула десь метра на півтора, а за останні два дні десь на два сантиметри додалося, але не більше", – зазначив пан Анатолій.

Місцеві жителі самоорганізувалися і за допомогою місцевої влади зводять дамбу, розповів Олексій.

За словами старости села Наталії Сквирі, нині відрізаними залишаються 40 домоволодінь:

"Немає туди підходу, але затоплених будинків, де люди постійно живуть, практично немає. А от дачні будиночки, зведені пізніше 80-х років, звісно, підтопило і там є вода".

прохорівка
Суспільне Черкаси

Зі слів старости, люди й досі залишаються без можливості діставатися до магазинів та лікарень, бо човни є не у всіх. Їм допомагають чим можуть, зокрема, водою.

Що відомо

  • Спостерігається сезонне підняття рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей.
  • Станом на ранок 16 квітня кількість підтоплених господарств в Україні становила понад 900. Про це повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.
  • Станом на ранок 15 квітня ДСНС повідомляла про підтоплення близько 500 дворогосподарств.
  • На 30 сантиметрів упала вода у селі Хрещатик Мошнівської громади. Пересуватися місцеві досі можуть лише на човнах, бо рівень води місцями сягає двох метрів, розповів голова громади Богдан Шкарбута. Через весняне водопілля тиждень тому вода з Дніпра почала виходити з берегів, 20 будинків та господарств були підтоплені.
  • Орієнтовно до кінця квітня вода ще прибуватиме, розповів Суспільному начальник Черкаського гідрометеоцентру Віталій Постригань. За попередніми оцінками, пікові значення водопілля очікують 18-28 квітня.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок