Рівень води місцями сягає 2 метри: як живуть у затопленому селі на Черкащині

Рівень води місцями сягає 2 метри: як живуть у затопленому селі на Черкащині

Рівень води місцями сягає 2 метри: як живуть у затопленому селі на Черкащині
Суспільне Черкаси - Тетяна Зозуля

На 30 сантиметрів упала вода у селі Хрещатик Мошнівської громади. Пересуватися місцеві досі можуть лише на човнах, бо рівень води місцями сягає двох метрів, розповів голова громади Богдан Шкарбута.

Через весняне водопілля тиждень тому вода з Дніпра почала виходити з берегів, 20 будинків та господарств були підтоплені. Деякі мешканці тоді відмовилися від евакуації.

Станом на 17 квітня, село Хрещатик майже все затоплене. За словами місцевої жительки Валентини Козир, протягом вихідних вода трохи спала, проте за своє господарство вона хвилюється і далі.

Вулицями місцеві пересуваються на човнах, розповів пан Сергій. Він залишився, бо потрібно наглядати за спортивно-оздоровчим комплексом, у якому працює:

"Подібне було у 2011 році. Води також було багато, але не на стільки. Однак ми як жили, так і живемо, тільки не ходимо, а плаваємо".

ЯК ЖИВУТЬ ЛЮДИ В ЗАТОПЛЕНОМУ СЕЛІ
Суспільне Черкаси

За останні два дні ситуація поліпшилася, проте збитки рахувати ще зарано, розповів місцевий житель Роман:

"З хати вийшла вода, то ситуація вже набагато краща. Вже можна затопити грубу, трішки поїсти зварити".

Ольга Броварник тут проживає з родиною 11 років. Сьогодні, 17 квітня, вдалося вийти навіть у домашніх капцях на вулицю. Та пройти подвір’ям може лише в спеціальному костюмі:

"Вже ми до цього звикли, прийняли ситуацію. Я одягала спеціальне взуття і пішла у воду".

ЯК ЖИВУТЬ ЛЮДИ В ЗАТОПЛЕНОМУ СЕЛІ
Суспільне Черкаси / Тетяна Зозуля

З-під води видно лише верх лавок та кущів. В одну з будівель занесли частину речей, аби їх не знесло течією, зазначила пані Ольга. В іншому будинку під водою — кухонна техніка та меблі. Серед тварин у пані Ольги – коти, які тепер гуляють на даху, та врятовані перепілки, які живуть у будинку:

"Перепілки всю зиму не несли жодного яйця. Та коли почався паводок, вони почали нести яйця і якраз на Великдень були яйця".

ЯК ЖИВУТЬ ЛЮДИ В ЗАТОПЛЕНОМУ СЕЛІ
Суспільне Черкаси / Тетяна Зозуля

От свинку Пепу, яку жінка показувала у перші дні, врятувати не вдалося.

Тварини – це одна з причин, чому вирішила не евакуюватися, зазначила пані Ольга. Серед втрат — втоплене авто. Та за ці дні найважче було морально, прокоментувала жінка:

"Є генератор, але вчора закінчився бензин. Пальне ми на максимум вижали. Води немає в хаті, санвузла теж немає. Запарюємо мівіну, щось в консервах вживаємо".

ЯК ЖИВУТЬ ЛЮДИ В ЗАТОПЛЕНОМУ СЕЛІ
Суспільне Черкаси

Біля води цілодобово чергують рятувальники та водолази, аби допомагати тим, хто залишився у домівках. Таких нині 12 людей, прокоментував голова Мошнівської територіальної громади Богдан Шкарбута:

"Близько 20 будинків виявилися в зоні активного підтоплення, там проживали близько 40 людей. Ми дочекаємося, коли вся ситуація стане на свої місця і відповідно створеними вже комісіями будемо визначати збитки. Надіємося, що вказані видатки впадуть не лише на плечі місцевої тергромади, але і за словами очільника області долучиться державний бюджет".

Повне відео

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок