До реєстру лудоманів за три роки потрапило 739 людей — Опендатабот

До реєстру лудоманів за три роки потрапило 739 людей — Опендатабот

Гральні автомати
Гральні автомати. Ілюстативне фото: УНІАН

Кількість лудоманівЛюди з ігровою залежністю в Україні зростає. Загалом, за період з 2021 по 2023 роки було зареєстровано 739 лудоманів. Реєстр осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та участь в азартних іграх, був створений для боротьби з лудоманією в Україні, після того, як парламент легалізував азартні ігри в Україні у 2020 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот з посиланням на дані Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ).

"Так, лише протягом січня-березня цього року до реєстру було включено 229 людей. Для порівняння, за весь 2022 рік до реєстру лудоманів внесли 315 осіб. Це було найбільше поповнення переліку за всі роки легальної роботи грального бізнесу в Україні. Дані за перші місяці 2023 року свідчать про те, що торішні показники можуть бути перевершені", — йдеться в повідомленні.

Опендатабот
Інфографіка Опендатабот

За весь час офіційної роботи гральних закладів лише 68 громадян було виключено з реєстру лудоманів — 60 людей у 2022 році та 8 осіб за перші три місяці поточного року. В усіх випадках підставою для виключення стало закінчення строку обмеження.

Опендатабот
Інфографіка Опендатабот

"Наразі в Україні немає чіткої статистики щодо реальної кількості громадян з ігровою залежністю, а цифри з відповідного реєстру не відображають повної картини — зокрема, людей, що грають в онлайн-казино", — йдеться в повідомленні.

За даними Європейської асоціації азартних ігор і ставок (EGBA) у 2022 році рівень залежності до азартних ігор в ЄС сягав до 6,4% серед дорослого населення. Якщо Україна піде за європейським сценарієм, то вже у найближчі роки від півмільйона до 2,6 млн українців можуть стати ігроманами.

Зазначається, що від 2019 року лудоманію включено до міжнародної статистичної класифікації хвороб МКХ-10.

Наразі в реєстрі лудоманів українці можуть опинитися у трьох випадках: самостійно подавши заяву на самообмеження, якщо таку заяву подадуть рідні, а також за рішенням суду. Важливо, що для лудоманів в Україні передбачені лише тимчасові заборони на відвідування гральних закладів — на термін від шести місяців до трьох років. По завершенню термінів дія цих обмежень автоматично припиняється. Зразки заяв про внесення до реєстру лудоманів розміщено на сайті КРАІЛ.

Читайте також

Ігрова залежність: експертка пояснила, як допомагають людям в Україні

Як регулюють гральний бізнес в Україні. Пояснює голова комісії

"Україна недоотримала близько 30 млрд грн податків від грального бізнесу у минулому році" — Гетманцев

Ліцензії є — двері для гравців закриті. Як працює гральний бізнес в Україні

Вибір редакції

На початок