Жителям підтоплених громад на Кіровоградщині не рекомендують пити воду з криниць

Жителям підтоплених громад на Кіровоградщині не рекомендують пити воду з криниць

Жителям підтоплених громад на Кіровоградщині не рекомендують пити воду з криниць
Підтоплення у Світловодській громаді. Фото: Суспільне Кропивницький

Жителям Світловодської й Онуфріївської громад у Кіровоградській області рекомендують не пити воду з колодязів у зоні підтоплення. Про це розповіла Суспільному начальниця відділу Держпродспоживслужби в області Галина Сабадаш. Є ризик збільшення інфекційних захворювань.

На підтоплених ділянках можуть поширюватися гострі кишкові інфекції, сальмонельоз, ротавірусна інфекція, дизентерія, каже Галина Сабадаш. На подвір’ях потрібно чистити вбиральні.

"Де є надвірні туалети, треба відкачати асенізаційним транспортом рідкі відходи й провести дезінфекцію, щоб збудники не розповсюдились на присадибну ділянку".

За словами Галини Сабадаш, зразки з колодязів і водогону планують досліджувати, коли спаде вода.

Рівень води у Кременчуцькому водосховищі заміряють щодоби, розповів начальник обласного управління з питань цивільного захисту Володимир Слінченко. За добу він знизився на чотири сантиметри.

"На чотири сантиметри – це у верхньому б’єфі, у нижньому – на 15 сантиметрів. У нас найбільші відмітки були – це 81,39. А нижній б’єф – 67,83. На цей час верхній б’єф – 81,17. Тобто вода спала на 22 сантиметри. А у нижньому б’єфі вода спала на 62 сантиметри".

На Кіровоградщині залишаються підтопленими 323 двори й 87 будинків. Про це розповіла речниця служби з надзвичайних ситуацій в області Оксана Мачак.

Що відомо

  • 16 квітня рівень води у Кременчуцькому водосховищі знизився на п'ять сантиметрів впродовж доби. Про це розповів Суспільному начальник обласного управління з питань цивільного захисту Володимир Слінченко. У Світловодській і Онуфріївській громадах через паводок затоплені пляжі, галявини, пасовища, дороги й дачі. Востаннє подібне підтоплення було півстоліття тому, каже голова Світловодської громади Андрій Маліцький.
  • 16 квітня у Кіровоградській області жительку Світловодська евакуювали з підтопленого будинку на човні рятувальників. Про це розповіла речниця обласної служби з надзвичайних ситуацій Оксана Мачак. Жінка перебувала в дачному будинку на території садового товариства "Будівельник". О 07:30 рятувальники отримали повідомлення про те, що їй потрібна допомога. Працівники пожежно-рятувальної частини винесли жінку з будинку й переправили за допомогою човна.
  • 15 квітня на ділянках (б'єфах) Кременчуцького водосховища, які розташовані на території Кіровоградщини, почала спадати вода. Про це розповів Суспільному начальник управління цивільного захисту обладміністрації Володимир Слінченко. На території Світловодської громади підтоплені дачні кооперативи та бази відпочинку, які розташовані на нижньому б’єфі, розповів голова Світловодської громади Андрій Маліцький. На верхньому б'єфі спала вода на п'ять сантиметрів, на нижньому – на 20.
  • 14 квітня рівень води у сховищі піднявся на один сантиметр. "Маємо 1,10 метра запасу, щоб вода не перелилась через Кременчуцьку греблю", – сказав тоді Володимир Слінченко.
  • 14 квітня у Світловодській громаді підготувалися до можливої евакуації людей із зони затоплень. Їх планують розміщувати у пунктах незламності. У зоні можливого підтоплення два села – Куцеволівка і Деріївка, які розташовані в Онуфріївській громаді, говорить селищний голова Віталій Береза. "Вранці ми провели нараду з усіма службами, щоб відреагувати на можливу повінь, евакуювати за потреби людей. Спостерігаємо за рівнем води, небезпеки поки немає".
  • Повідомлення про загрозу підтоплення території Кіровоградської області з’явилось на сайті українського метеоцентру 13 квітня, рівень небезпеки – помаранчевий. Окрім Кіровоградщини, про загрозу підтоплення повідомляли у Чернігівській, Черкаській, Київській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій областях. 15-17 квітня на сайті українського гідрометеорологічного центру попереджали про підтоплення територій Черкаської, Полтавської, Кіровоградської й Дніпропетровської областей на ці дні. Рівень небезпеки – червоний.
  • Вода в Дніпрі піднялася через танення снігів у Білорусі та Росії, каже начальник обласного управління з питань цивільного захисту Володимир Слінченко. "Їх води через річку Десна впадають у Дніпро. Відповідно через це і відбувся підйом води в Україні".
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок