152 будинки на Дніпропетровщині затоплені через весняну повінь, повідомляють у ДСНС. Найбільше води стоїть у дачних кооперативах поряд з селищем Курилівка. Там підтопленими залишаються понад 100 осель і декілька вулиць. Як власники будинків долають наслідки негоди – у матеріалі Суспільного.
Щонайменше 40 сантиметрів води у дворі Надії. Дівчина каже: ще годину тому могла пройти до будинку вулицею, тепер затопило і тут.
"Сталося це декілька днів тому, спочатку був затоплений тільки сусідній будинок, у нас там такий бордюр, і вода не йшла до нас, але в той же день через декілька годин вода була у нас біля подвір’я", – говорить вона.

Завдяки високому фундаменту, у самій оселі води немає, розповідає Надія. А от садові рослини постраждали. Затопило і приватний сектор на лівому березі Дніпра. Вода стоїть у підвалах та на ділянках, кажуть місцеві.
Майже пів городу Таїсії затопило повінню, підмило й корінь сосни, якій понад 30 років. Через це дерево впало. Такої високого рівня води, розповідає жінка, не було тут з 1980-х.
"Ну, у нас же тут канал, може, через нього воно ще якось тримається, сюди ближче не доходить. Там дрова, нічого страшного, туалет, в будинку є, переживемо", – розповідає Таїсія Русин.

Саме в АНД-районі нині спостерігають найвищий рівень води – 40 сантиметрів, зазначають в ДСНС. Загалом, у області підтопленими залишаються 152 дачних будинки та 170 присадибних ділянок.
"Підрозділи ДСНС долучались один раз до відкачування води житлового будинку в АНД районі, та вісім разів залучалися до оповіщення населення щодо підтоплення. Протягом цього тижня обіцяють значний викид води тому хочу порекомендувати мешканцям дачних будинків вивезти цінні речі, та повернутися до міст постійного проживання поки екологічна обстановка на території області не буде стабільною", – сказав полковник служби цивільного захисту Дмитро Зінкевич.

Утім гідролог каже: повінь — це позитивне явище. Адже останні десятиліття на Дніпропетровщині, навпаки, було зневоднення. Вода піде у ґрунти, що покращить урожай.
"Вона дає нам гідроенергетику, і наповнення водосховищ — вони повинні бути наповнені до нормальних рівнів, потім протягом року будемо це використовувати. Енергетики розраховують, комунальники, так що ніякої паніки нема", – каже Віктор Дем'янов.

Весняний паводок не вплине не якість питної води, зазначив на своїй сторінці у соцмережі голова облради Микола Лукашук. Всі показники нині в нормі.
Що відомо про підтоплення в Україні
- Наразі спостерігається сезонне підняття рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей.
- Станом на ранок 16 квітня кількість підтоплених господарств в Україні становила понад 900. Про це повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.
- Станом на ранок 15 квітня ДСНС повідомляла про підтоплення близько 500 дворогосподарств.
- Орієнтовно до кінця квітня вода ще прибуватиме, розповів Суспільному начальник Черкаського гідрометеоцентру Віталій Постригань. За попередніми оцінками, пікові значення водопілля очікують 18-28 квітня.
Читайте також
ДСНС попереджає про затоплення у 5 областях
Моторний човен замість моста: як жителі Новгород-Сіверщини долають підтоплену Десною дорогу
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро