У вдруге окупованій Попасній залишилося 200 людей із 20 тисяч. Які плани в адміністрації після деокупації міста

У вдруге окупованій Попасній залишилося 200 людей із 20 тисяч. Які плани в адміністрації після деокупації міста

У вдруге окупованій Попасній залишилося 200 людей із 20 тисяч. Які плани в адміністрації після деокупації міста
. Фото: Сергій Гайдай/facebook

Попаснянська міська військова адміністрація планує закупити модульні будинки, які доставлять у Попасну після деокупації. У місто на Луганщині, що з травня окуповане російськими силами, пошкоджена вся інфраструктура та чи не кожен будинок. Російська окупаційна влада не внесла Попасну до так званих муніципальних округів і скасувала її статус як міста. Як планують відбудовувати поки що окуповане місто і що для цього вже зроблено, розповів начальник Попаснянської міської військової адміністрації Микола Ханатов в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Всі наші служби готові повернутися в деокуповану Попасну. Зараз акумулюємо матеріальні резерви, щоб закупити модульні будинки. В них спочатку проживатимуть рятувальники, сапери, поліцейські та комунальники. Після розмінування у місто повернуться люди", — повідомив він.

За словами керівника МВА, в першу чергу в місті потрібно полагодити водозабезпечення.

"Ми готувалися, тож у нас є генератори, щоб одразу забезпечити першочергові потреби у воді. Також маємо намір використовувати новітні технології: сонячні панелі".

Як зазначив Ханатов, в окупованій Попасній проживають близько 200 людей. До окупації в місті жили 20 тисяч людей, а по всій громаді — тридцять тисяч.

"Зрозуміло, всі не повернуться, але багато чув від попаснян, що хочуть повернутися, це і підприємці і ті, хто готовий відбудовувати рідне місто", — вважає керівник МВА.

Що відомо про окупацію Попасної

У 2014-му після так званого референдуму місто було окуповане понад два місяці.

“Перші бої були десь 18 – 19 липня. Прапор України замайорів над адмінбудівлями 22-го липня. Штурмував батальйон “Донбас”, Фактично важке озброєння не використовувалось. Використовувались пару танків, мінометів, і піхота", – розповів про звільнення міста голова Попаснянської райдержадміністрації (грудень 2014 – жовтень 2016) Роман Власенко.

Місто залишилось прифронтовим, але почало відбудовуватись та розвиватись. Фактично за два роки відновили всі об’єкти соціальної інфраструктури, які були в Попаснянському районі.

Все змінилось 24-го лютого 2022-го. Активно обстрілювати місто російська армія почала на початку березня.

68 днів війська РФ стріляли по місту з усіх видів зброї. Тільки за підтвердженими даними загинули понад 100 людей. Українські військові билися за кожен метр. Та з восьмого травня Попасна зруйнована та окупована.

"Місцеве населення, яке там залишилось, їх там не багато, вже окупантів просять, щоб їх звідти вивезли будь-куди, щоб не залишатися в Попасній. І навіть їхній офіс, така окупаційна влада, не в Попасній, а у місті Первомайськ", – пояснював Микола Ханатов.

Читайте також

Екологічні збитки від руйнування однієї школи на Луганщині сягнули 800 млн. грн

В окупованих районах Луганщини оголошено призов до армії 18-річних хлопців

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок