Міноборони РФ тісніше співпрацює з ПВК "Вагнер" для захоплення Бахмута — ISW

Міноборони РФ тісніше співпрацює з ПВК "Вагнер" для захоплення Бахмута — ISW

 Центр "ПВК Вагнер" в Санкт-Петербурзі, Росія, 4 листопада 2022 року
Люди сидять в офісі в "Центрі ПВК Вагнер"під час офіційного відкриття офісного блоку в Санкт-Петербурзі, Росія, 4 листопада 2022 року. AP Photo / Dmitri Lovetsky

Міністерство оборони Росії прагне тісніше співпрацювати з ПВК "Вагнер", щоб захопити Бахмут — попри очевидну напруженість у відносинах між керівником “групи Вагнера” Євгеном Пригожиним і Міноборони РФ. Водночас, за даними аналітиків, російське військове командування, схоже, все більше перекладає відповідальність за наступальні операції в Україні на Повітряно-десантні війська Росії.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Перепризначення командувача ПДВ генерал-полковника Михайла Теплінського на вищу командну посаду свідчить про те, що російське військове командування, ймовірно, намагається приділяти підвищену увагу ролі підрозділів ПДВ у російських наступальних операціях, відзначили аналітики.

“Підрозділи ПДВ активно задіяні на критично важливих ділянках фронту в Луганській області та під Бахмутом і нещодавно отримали термобаричні артилерійські системи ТОС-1А, що додатково вказує на те, що російське військове командування, можливо, прагне підвищити роль ПДВ в операціях”, — йдеться в аналітичному звіті.

За даними аналітиків, протягом останніх кількох тижнів російське військове командування тісніше співпрацює з ПВК “Вагнер”, ймовірно, намагаючись прискорити захоплення Бахмута.

“Міністерство оборони Росії та Пригожин публічно визнали 11 квітня, що підрозділи ПДВ задіяні в районі Бахмута і утримують фланги Вагнера на північ і південь від Бахмута, в той час як ПВК “Вагнер” веде основні наступальні дії в самому місті”, — повідомляється у звіті ISW.

За даними ISW, в районі Бахмута діють підрозділи 106-ї дивізії ПДВ. Російські провоєнні блогери повідомляють, що “вагнерівці” використовують танки Т-90 в межах Бахмута, що свідчить про те, що російське керівництво виділило ПВК “Вагнер” більш сучасні засоби для захоплення міста.

При цьому аналітики відзначають, що Теплінському навряд чи вдасться відновити попередній статус ПДВ як елітного підрозділу через значні втрати найелітніших російських підрозділів. Підрозділи ПДВ зазнали надзвичайно високих втрат на ранніх етапах війни у 2022 році, а 31 січня на російському державному телебаченні відомий провоєнний блогер заявив, що сили ПДВ втратили від 40 до 50 відсотків особового складу з початку війни до вересня 2022 року. Російська служба Бі-бі-сі підтвердила загибель 1 669 військовослужбовців ПДВ станом на 14 квітня 2023 року.

“Широкомасштабні втрати раніше елітних підрозділів, які зараз доукомплектовуються погано навченим мобілізованим персоналом, ймовірно, матимуть довгостроковий вплив на боєздатність цих підрозділів, і заміна одного командира навряд чи зможе вирішити проблему”, — йдеться в аналітичному звіті.

В ISW також відзначають, що, можливо, ПВК "Вагнер" намагається змусити мобілізованих російських військовослужбовців підписати контракти з "групою Вагнера". Імовірно, щоб компенсувати втрати "вагнерівців" в Україні. Зокрема, мобілізовані військовослужбовці з Московської та Івановської областей у публічній скарзі, опублікованій 16 квітня, стверджують, що ПВК "Вагнер" змусила 170 мобілізованих підписати контракти з "групою Вагнера".

“Міністерство оборони Росії може дозволити мобілізованим виконувати свої службові обов'язки, підписавши контракти з ПВК "Вагнер", хоча статус мобілізованих, які спочатку були приписані до звичайних російських підрозділів, але підписали контракти з "групою Вагнера", залишається неясним”, — відзначили аналітики.

Повідомлення про те, що ПВК "Вагнер" має погано підготовлений мобілізований персонал, свідчать про те, що ПВК "Вагнер" все більше відчуває потребу в живій силі через наступальні операції в Бахмуті та навколо нього і високий рівень виснаження особового складу.

Інші ключові висновки ISW щодо війни в Україні:

  • Російські провоєнні блогери скористалися можливістю очорнити мера Санкт-Петербурга Олександра Бєглова, що свідчить про те, що кампанія проти Бєглова, організована фінансистом ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним, потрапила в російський ультранаціоналістичний інформаційний простір.
  • ПВК “Вагнер” повернула 130 українських військовополонених 16 квітня, що свідчить про те, що “група Вагнера” могла брати участь в обміні незалежно від Міністерства оборони Росії.
  • Російські війська провели обмежені наземні атаки на південь від Кремінної.
  • Російські війська продовжили наземні обстріли в Бахмуті та його околицях, а також уздовж лінії Авдіївка-Донецьк.
  • За наявною інформацією, російські війська збільшили кількість артилерійських ударів на півдні України.
  • Російські мобілізовані продовжують публікувати публічні скарги на російських командирів, звинувачуючи їх у жорстокому поводженні.
  • Російське джерело повідомило, що “група Вагнера” бере участь у вивезенні українських дітей з Бахмута.
карта бойових дій на фронті в Україні від 16 квітня 2023 року від ISW
Фото: з сайту ISW

Читайте також

Повернення з полону українців, у Слов'янську закінчили розбирати завали зруйнованого будинку. 418 день війни. Онлайн

В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут і Мар’їнка — Генштаб ЗСУ

Авіація Сил оборони за добу завдала 5 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

Вибір редакції

На початок