Комісія ООН продовжить розслідування воєнних злочинів РФ в Україні

Комісія ООН продовжить розслідування воєнних злочинів РФ в Україні

МЗС України
. Будівля Міністерства закордонних справ України, фото: УНІАН

ООН на рік продовжила мандат Незалежної міжнародної комісії для розслідування всіх порушень міжнародного права у сфері прав людини, міжнародного гуманітарного права та пов'язаних із ними злочинів у контексті російської збройної агресії проти України. У Міністерстві закордонних справ України привітали ухвалення резюлюції, йдеться на сайті МЗС.

"Важливим елементом резолюції є підтвердження необхідності забезпечення відповідальності за порушення прав людини, міжнародного гуманітарного права та найсерйозніші міжнародні злочини, відтак, Україна разом з партнерами продовжить роботу зі створення спецтрибуналу для притягнення російського керівництва за злочин агресії", — зазначили в МЗС.

У зв’язку з вивченням Комісією фактів незаконного насильницького переміщення та депортації цивільних осіб, зокрема, дітей, з окупованих територій України до РФ, у резолюції міститься заклик до Росії припинити такі дії та допустити відповідні міжнародні правозахисні та гуманітарні механізми до цих осіб.

Рада ООН з прав людини звернулася до РФ з вимогою надати представникам міжнародних механізмів негайний доступ до всіх військовополонених, насильно утримуваних і депортованих людей.

"Україна висловлює вдячність державам-членам Ради ООН з прав людини, які підтримали цей документ, адже продовження Комісією незалежного розслідування і документування фактів кричущих порушень прав людини і міжнародного гуманітарного права та міжнародних злочинів сприятиме притягненню до відповідальності російських воєнних злочинців і забезпеченню справедливості для жертв російської агресії", — заявили у МЗС.

Президент Володимир Зеленський заявив, що це рішення наближає Росію до неминучої, справедливої відповідальності.

"Сьогодні подовжено роботу Незалежної міжнародної комісії ООН, що розслідує російські злочини проти українців. Кожен такий міжнародно-правовий крок наближає рашистів до неминучої, справедливої відповідальності", — сказав він у вечірньому зверненні.

За даними дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну загинула 501 дитина і ще майже тисяча дістали поранення. Про це повідомила виконавча директорка фонду Кетрін Рассел.

Читайте також

"Пасує першому квітня" — Боррель про головування Росії в Радбезі ООН

Дмитро Кулеба закликав не дати Росії можливості зловживати головуванням в Радбезі ООН

"Це ганебно, принизливо і небезпечно": Країни Балтії проти головування РФ в Радбезі ООН

На початок