На Тернопільщині завершився опалювальний сезон

На Тернопільщині завершився опалювальний сезон

Важливо
На Тернопільщині завершився опалювальний сезон
Суспільне Тернопіль

Сьогодні на Тернопільщині офіційно завершився опалювальний сезон. Про це в Телеграмі повідомила пресслужба Тернопільської обласної військової адміністрації.

"Всі громади Тернопільщини повідомили про відключення житлового сектору від теплопостачання", – йдеться у дописі.

Нагадаємо, опалювальний сезон в області завершили через підвищення температури повітря.

У Тернополі за словами начальника виробничо-технічного відділу комунального підприємства "Тернопільміськтеплокомуненерго" Михайла Горбаня, подача тепла в медичні та освітні заклади Тернопільської громади продовжується, відповідно до звернень керівників цих установ.

Тернополянин Сергій Перепелиця мешкає в двокімнатній квартирі загальною прощею майже 50 квадратних метрів. За опалення в середньому платить 2 тисячі гривень, але у нього є субсидія.

"Батереї зараз холодні, але ж жара на вулиці. Тепло. Сонце. Градусів 15, так що нічого страшного нема в тому, що вони холодні".

Сергій Перепелиця каже, цієї зими холодно не було.

"Зиму пережили нормально, не мерзли. Деколи доводилося одягненим спати, але я не вважаю, що в воєнний час це щось аж таке страшне дуже".

На Тернопільщині завершився опалювальний сезон
Сергій Перепелиця. Суспільне Тернопіль

Вікторія Батарчук переїхала із Харкова через війну. Вже рік вона орендує трикімнатну квартиру з централізованим опаленням у Тернополі.

"От сьогодні батарея вже холодна. Вчора була ще гаряча. Тому я ще ось не звикла і ходжу в кофті, бо мені здається, що холодно трохи. У мене немає нарікань на систему опалення місцеву, тому що, мені було тепло і взимку, і коли були вимкнення електрики, в нас майже не вимикали опалення", – розповіла переселенка.

Вікторія Батарчук каже, під час опалювального сезону за тепло в середньому нараховували по 2 тисячі гривень. Майже так само вона платила за опалення і в Харкові.

"У Харкові у нас була майже така сама квартира. І сума за опалення була така сама. Хоча там у нас на будинку стоїть спільний лічильник. І ці покази за лічильником йдуть. То теж, може бути 1 800, може бути 2 000 гривень за тепло в опалювальний сезон. Коли немає опалення, то нічого ми там не платимо".

На Тернопільщині завершився опалювальний сезон
Вікторія Батарчук. Суспільне Тернопіль

Опалювальний сезон завершився, відповідно до розпорядження органів місцевого самоврядування, повідомив начальник виробничо-технічного відділу "Тернопільміськтеплокомуненерго" Михайло Горбань.

"Також за зверненням шкіл, дошкільних навчальних закладів і закладів охорони здоров'я, в них продовжується, відповідно до їхнього звернення, в них продовжуються опалювати приміщення".

Михайло Гарбань каже, цей опалювальний сезон минув без проблем.

"Крім того, що відключали електроенергію. На великих котельнях практично не відключали ніде. Тому що ці котельні мають по два-три вводи електричних. І вони переключали на пів годинки, на годинку часу, то мешканці не відчували. А от паливні, які опалюють один-два будинки і вона зблокована з будинком, якщо виключали будинок, автоматично відключалася котельня. Але це ми передбачували генератори".

На Тернопільщині завершився опалювальний сезон
Михайло Гарбань. Суспільне Тернопіль

За словами Михайла Горбаня, від сьогодні також рекомендують припинити опалення тим жителям громади, чиї будинки або квартири обладнані індивідуальною системою.

Читайте також

Вибір редакції

На початок