ДСНС попереджає про підвищення рівня води у річках України

ДСНС попереджає про підвищення рівня води у річках України

повінь
Повінь на Чернігівщині. Фото: Суспільне Чернігів

У річках України очікується підвищення рівня води, у деяких регіонах можливі підтоплення доріг, сільгоспугідь та житлових будинків. На Чернігівщині оголошено червоний рівень небезпеки.

Про це повідомляє Держслужба з надзвичайних ситуацій.

За інформацією ДСНС, 14-17 квітня на Верхньому Дніпрі в межах країни триватиме ріст рівнів води на 0,1-0,3 м за добу з подальшим затопленням заплави, порушенням транспортного сполучення, обтопленням та відрізанням від основних шляхів сполучення, частковим затопленням окремих населених пунктів та можливим початковим затопленням житлових будинків водами Дніпра та Сожу в низці прирічкових сіл у Чернігівському районі Чернігівської області. Оголошено III рівень небезпеки — червоний.

Читайте також: "Кури плавають, погріб повний води". На Київщині через сильні дощі розмило дамбу

15-18 квітня на річках басейну Прип'яті очікується продовження підвищення рівнів води на 0,1-0,5 м над поточними рівнями, подальше затоплення заплав.

"Збережеться рівень затоплення сільгоспугідь та господарських споруд в прирічкових населених пунктах Ковельського та Камінь-Каширського районів Волинської області, можливе досягнення відмітки затоплення сільгоспугідь та господарських споруд в Луцькому районі Волинської області та Сарненському районі Рівненської області (I рівень небезпеки — жовтий)", — йдеться у повідомленні.

За інформацією ДСНС, у зв'язку з очікуваними опадами, 15 - 17 квітня на річках басейнів Сяну, Дністра (Львівська, Івано-Франківська обл.) очікується підвищення рівнів води на 0,2 - 1,2 м над поточними відмітками. Негативних наслідків не очікується.

Що відомо про весняні повені в Україні

У селищі Іванків Вишгородського району Київської області внаслідок тривалих дощів розмило дамбу місцевого ставка. Вода впала у річку, яка проходить неподалік жилих вулиць. Водою підтопило дві вулиці.

У КМДА повідомили, що цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Проте очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва.

На Черкащині підтопило частину житлових будинків у селі Хрещатик Мошнівської територіальної громади. Жителів Канівської міської територіальної громади попередили про загрозу весняного підтоплення. У селі Пекарі вода підійшла до приватних садиб та погребів.

Жителів Кіровоградської області також попередили про загрозу весняного підтоплення.

На Волині площа підтоплень сільськогосподарських угідь і господарств становить 7 198 гектарів. Найбільш підтопленими залишають території у Камінь-Каширському та Ковельському районах.

Читайте також

Може підтопити дачні будинки: Укргідрометцентр попереджає про збільшення води у Дніпрі на Київщині

На Київщині попередили про збільшення рівня води у Дніпрі

Як переправляються через Десну що розлилася жителі Новгород-Сіверщини

В Малині на Житомирщині через паводок розібрали переправу, яка з’єднує дві частини міста

Вибір редакції

На початок