Петиція про заборону діяльності УПЦ у Кропивницькому зібрала 460 підписів за чотири дні

Петиція про заборону діяльності УПЦ у Кропивницькому зібрала 460 підписів за чотири дні

Петиція про заборону діяльності УПЦ у Кропивницькому зібрала 460 підписів за чотири дні
Кафедральний собор Свято-Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ МП. Фото: Суспільне Кропивницький

Петиція про заборону діяльності Української православної церкви (Московського патріархату) у Кропивницькому за чотири дні зібрала 460 підписів. Для її розгляду у міськраді достатньо було 450 підписів. Звернення на платформі електронної демократії міської ради зареєстрував Максим Катана 10 квітня 2023 року.

У тексті петиції йдеться про те, що: "Потрібно заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату на території області та міста Кропивницький, як це роблять в інших містах та громадах, областях України".

Тепер звернення мають розглянути у Кропивницькій міській раді. Керівник пресслужби Сергій Якунін у коментарі Суспільному сказав, що це зроблять на засіданні депутатської комісії з питань місцевого самоврядування, прав і свобод людини, депутатської етики та регламенту.

"Засідання має призначити секретар міської ради Олег Колюка, тож наразі дата його проведення невідома. Петицію однозначно розглянуть, тому що вона набрала необхідну кількість голосів. Однак, за чинним законодавством, міська рада не має повноважень забороняти діяльність церков на території Кропивницького", — сказав Сергій Якунін.

Що відомо

Нині на Кіровоградщині є 115 храмів Православної церкви України й 295 – Української православної церкви (Московського патріархату). З 2019 року, відколи Україна отримала Томос про автокефалію, до початку повномасштабної війни, до ПЦУ перейшли п'ять громад від УПЦ. Після 24 лютого 2022 року — вісім.

15 грудня 2022 року Кропивницька міськрада звернулась до президента України та Верховної Ради з вимогою заборонити Українську православну церкву (МП). Рішення підтримали одноголосно. У залі під час ухвалення був присутній 31 депутат з 42.

21 грудня 2021 року з другої спроби обласна рада ухвалила рішення звернутися до Верховної Ради заборонити діяльність Української православної церкви московського патріархату. За це рішення проголосували 33 депутати з 39 присутніх у залі.

Читайте також

  • На Кіровоградщині Великодні богослужіння відбудуться у 119 храмах ПЦУ
  • "Українці потребують церкви, яка слугує Богу і своєму народу", – архієпископ Кропивницький і Голованівський ПЦУ Марк
  • Вимагали переходу до ПЦУ. Біля церкви на Кіровоградщині зібралось більше сотні людей
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок