Зеленський заснував День працівника оборонно-промислового комплексу України

Зеленський заснував День працівника оборонно-промислового комплексу України

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення Дня працівника оборонно-промислового комплексу України, який відзначатиметься 13 квітня. Відповідний указ №214/2023 опубліковано на сайті глави держави.

"Враховуючи важливе значення оборонно-промислового комплексу для забезпечення національної безпеки та захисту державного суверенітету України, значний внесок працівників оборонно-промислового комплексу у зміцнення обороноздатності держави, постановляю: установити в Україні День працівника оборонно-промислового комплексу України, який відзначатиметься щороку 13 квітня", — йдеться в документі.

Зазначається, що указ набирає чинності з дня його публікації.

Володимир Зеленський наголосив, що саме 13 квітня рік тому крилатими протикорабельними ракетами "Нептун" українського виробництва було уражено й потоплено флагман Чорноморського флоту РФ – ракетний крейсер "Москва".

"Сьогодні в нас – визначний день, коли ми згадуємо історичну подію для нашої держави, коли вшановуємо всіх, хто забезпечує саму можливість таких історичних подій для нашої незалежності, для нашої України, для всього нашого українського народу", – сказав президент.

За словами Зеленського, ракета українського виробництва допомогла навести лад в українській акваторії Чорного моря. Це було перше застосування "Нептуна" у бойових умовах, і воно стало історичним.

Президент підкреслив, що нині є багато успішних прикладів застосування зброї українського виробництва, техніки й снарядів – усього того, що виробляється в Україні або спільно з нашою державою.

"Маємо знати свою силу, шанувати свій потенціал і всіх, хто це щоденно забезпечує", – наголосив він.

Зеленський підкреслив, що Україна має розвивати й нарощувати виробництво вітчизняного озброєння, ракет, снарядів, техніки та двигунів. За його словами, Україна вже почала виробляти артилерію, гармати, снаряди, розвиває нові технології в напрямку виробництва БПЛА та морських дронів.

"Український оборонно-промисловий комплекс може стати й, впевнений, стане однією з ключових галузей нашої економіки, як це й мало б бути від часу здобуття нашої незалежності. Ми бачитимемо відповідні збільшення обсягів державного замовлення", — сказав Володимир Зеленський.

9 лютого повідомлялось, що держконцерн "Укроборонпром" та одна з країн Північноатлантичного альянсу почали спільно виробляти міни калібру 120-мм. Також було укладено контракт з Міністерством оборони на постачання цих засобів ураження Збройним силам України.

14 березня "Укроборонпром" розпочав виробляти осколково-фугасні 125-мм снаряди для танкової гармати спільно з однією з країн НАТО.

6 квітня одне з підприємств держконцерну "Укроборонпром" та Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ S.A) уклали угоду про взаємодію у сфері виробництва танкових снарядів калібру 125-мм.

Що відомо про знищення крейсера "Москва"

Увечері 13 квітня голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко заявив, що українські військові поцілили у російський крейсер "Москва", що погрожував захисникам Зміїного.

Речниця Морської охорони Наталя Гуменюк підтвердила Суспільному, що саме крейсер "Москва" погрожував військовим на Зміїному та отримав відповідь: "Русскій воєнний корабль, іді... !".

Міністерство оборони Росії підтвердило, що ракетний крейсер "Москва", на якому 13 квітня спалахнула пожежа, затонув у Чорному морі під час буксування.

Що стосується екіпажу, то його, кажуть росіяни, евакуювали на інші кораблі Чорноморського флоту РФ, які були поруч. За різними даними, екіпаж "Москви" налічував від 416 до 510 людей.

Читайте також

Від флагмана російського флоту до марки: минув рік з дня затоплення російського крейсера "Москва"

"Це нікому не можна ігнорувати" — Зеленський про відео страт

Укроборонпром разом із Польщею ремонтуватиме танки Т-64

У Чехії виставили на продаж копію комплексу "Нептун", який знищив крейсер "Москва"

Вибір редакції

На початок