На Рівненщині у селищі Квасилів волонтери шиють військову амуніцію для ЗСУ. Вони виготовляють плащі, маскувальні костюми, плитоноски, сумки скиду, чохли на гранати. Волонтерка Оксана Тирак розповіла Суспільному, що до роботи у позаурочний час долучаються учні, також вчителі, місцеві жителі та переселенці.
У Квасилівському ліцеї в кабінеті трудового навчання з початку повномасштабної війни організували волонтерський цех. Кікімори у вільний від навчання час допомагають плести учні, говорить волонтерка Оксана Тирак:
"Ми плели сітку, саму основу. Потім купували тканину, різали на клаптики, а діти переплітали, зв'язували сіточку. Ми до купи їх з'єднуємо і виходить костюм кікімори. Військові постійно просять, тому що це захист для них".


У волонтерському цеху шили прапори, ковдри та подушки. Згодом волонтери почали виготовляти амуніцію для військових, адже частина випускників навчального закладу та односелеців служать у ЗСУ.
"Шиємо плитоноску, сумки скидні, чохли на гранати. Гроші збираємо тільки завдяки людям, які нам вірять, постійно допомагають. Це наша освітянська профспілка, місцеві люди, квасилівська церква", — розповідає Оксана Тирак.

Шити амуніцію допомагає переселенка Алла Тихонова з Нової Каховки, що на Херсонщині. Жінка розповідає, що раніше шиттям не займалась.
"Я взагалі не бачила швейну машинку ніколи в очі. Спочатку ми нарізали липучки, потім сказали: «Хочете шити? — Так, але я не можу. — Пробуй». Ну і так потихеньку почала шити. Приходимо, нам дають роботу або самі бачимо, що потрібно", — додає волонтерка.

Процесом пошиття амуніції керує волонтерка Ольга Осейчук, вона за фахом кравчиня. Жінка розповідає: зараз від військових зріс запит на водонепроникні плащі. Їх волонтери шиють за зразками, наближеними до натівських.
"Знайшли професійну спеціальну тканину, яка не протікає. Ми її протестували. Також усі шви проклеєні спеціальною стрічкою. Особливість цього плащу, що він перетворюється у намет, усе фіксується на кнопочках та розкривається", — розповідає кравчиня.

Військові, яким допомагали волонтери, передали їм синьо-жовті стяги з підписами на знак подяки:
"Машина їде, хлопці роблять нам такі написи й водій привозить нам назад ці прапори. Ми їм даємо плащики, плитоноски, харчі, а вони нам ось таку подяку", — додала волонтерка Ольга Осейчук.

Читайте також
- Що варто, а що не треба передавати військовим на передову. Пояснює волонтер з Рівного
- У Рівному кардіохірурги з Києва зробили операцію на серці 800-грамовому немовля
- На Рівненщини суд змінив цільове призначення частини ботанічної пам'ятки "Острів"
- У громаді біля Рівного прийняли рішення щодо землі і храмів УПЦ (МП)
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: