Світовий банк надасть Україні додаткові $200 млн на відновлення енергетики

Світовий банк надасть Україні додаткові $200 млн на відновлення енергетики

Важливо
Світовий банк надасть Україні додаткові $200 млн на відновлення енергетики
Премєр-міністр України Денис Шмигаль та віцепрезидентка Світового банку Анна Б’єрде підписують угоду про надання Україні додаткових 200 мільйонів доларів на відновлення енергетики, 12 квітня 2023 року, фото: уряд України

Світовий банк надасть Україні додаткові 200 мільйонів доларів на відновлення енергетики. Кошти зокрема підуть на відбудову електромережі та систем теплопостачання українських міст.

Відповідну угоду сьогодні 12 квітня у Вашингтоні підписали прем'єр-міністр України Денис Шмигаль з віцепрезиденткою Світового банку Анною Б’єрде.

"Відновлення України розпочинається вже цього року, і енергетика — один з наших пріоритетів. Залучені від Світового банку кошти будуть направлені на відбудову електромережі та систем теплопостачання в Києві, Харкові, Миколаєві, Сумах та містах Чернігівської області", — уточнив Шмигаль.

Він також зазначив, що нині Україна спільно зі Світовим банком готує до реалізації проєкт страхування воєнних ризиків для іноземних інвестицій.

"Це ключовий інструмент, аби залучити ці інвестиції вже зараз, не чекаючи завершення війни", — зауважив прем'єр.

Читайте також: Агросектор, ВПК, ІТ, енергетика: Шмигаль закликав канадський бізнес інвестувати в Україну

Раніше, 5 квітня, стало відомо, що Україна отримає від США грант на $2,5 млрд із Цільового фонду Світового банку.

24 березня президент України Володимир Зеленський також провів зустріч із делегацією Світового банку на чолі з віцепрезиденткою у справах регіону Європи та Центральної Азії Анною Б’єрде. Було обговорено забезпечення фінансування донорами за координації Світового банку проєктів з відновлення України, насамперед у сферах транспорту, електроенергетики та охорони здоров’я.

Що відомо про потреби на післявоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

Читайте також

Україна отримала перші $2,7 млрд від МВФ в рамках нової програми.

МВФ погодив кредит для України на $15,6 млрд

На початок