Агросектор, ВПК, ІТ, енергетика: Шмигаль закликав канадський бізнес інвестувати в Україну

Агросектор, ВПК, ІТ, енергетика: Шмигаль закликав канадський бізнес інвестувати в Україну

Шмигаль, Трюдо
Прем'єр-міністри України та Канади Денис Шмигаль і Джастін Трюдо на зустрічі з представниками канадського бузнесу. Фото: Пресслужбу КМУ

Під час зустрічі з представниками канадського бізнесу в Торонто прем'єр-міністр України Денис Шмигаль закликав підприємців інвестувати в Україну і долучатися до відновлення нашої держави. Про це він написав у Telegram.

За його словами, Україна веде переговори щодо страхування воєнних ризиків з експортно-кредитними агентствами різних країн.

"Очікуємо, що уряд Канади також запропонує своєму бізнесу ефективні інструменти, які стимулюватимуть інвестиції в Україну. Маємо перспективи реалізації вигідних проєктів в агросекторі, ВПК, ІТ, енергетиці. Зокрема плануємо будівництво нових атомних енергоблоків, і канадські компанії можуть відіграти тут ключову роль", — зазначив прем'єр.

Читайте також: Канада відправить в Україну зброю, країна також оголосила про нові санкції проти Росії

За словами Шмигаля, у Канаді "Енергоатом" уклав угоду із компанією САМЕСО, яка стала завершальним етапом реалізації програми використання українського урану при виробництві ядерного палива для АЕС України.

"Канадські підприємці зацікавлені інвестувати в Україну. Наші компанії вже співпрацюють з канадськими партнерами й готові поглиблювати співробітництво", — наголосив він.

11 квітня Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прибув до Канади із робочим візитом, потім глава уряду України вирушить до США.

Як Канада допомагає Україні у війні проти Росії

Збройні сили Канади з 2015 року в рамках операції Unifier проводили навчання солдатів та офіцерів української армії на Яворівському полігоні у Львівській області, але на початку лютого 2022 року ухвалили рішення перемістити своїх військових до інших країн Європи. Раніше Оттава оголошувала, що канадські військові інструктори планували перебувати в Україні в рамках операції Unifier до 2025 року.

За словами міністерки оборони Аніти Ананд, канадські інструктори з 2015 року навчили понад 35 тисяч українських військових, і цей процес продовжується у Великій Британії та Польщі.

У листопаді 2022 року Канада оголосила про виділення Україні додаткової військової допомоги у розмірі 500 мільйонів доларів. 2 грудня Канада відправила в Україну 500 одиниць зимового одягу для українських військових та планує відправити 40 броньованих машин бойової підтримки.

На початку грудня торік Канада ввела санкції проти Росії, Ірану та М'янми через ймовірні порушення прав людини урядами цих країн. Серед представників РФ під санкції потрапили 33 чинних або колишніх високопосадовців Росії та шести організацій, причетних до ймовірних систематичних порушень прав росіян, які протестували проти вторгнення в Україну.

Канада також разом із Нідерландами 7 грудня 2022 року подали спільну заяву про вступ у справу, порушену Україною проти Росії в Міжнародному суді ООН.

7 березня повідомлялось, що Канада передасть Україні електричні трансформатори для відновлення енергомережі й виділить 3 млн канадських доларів (близько 2,2 млн доларів США) на розмінування територій.

Читайте також

Канада та Україна розширюють угоду про вільну торгівлю

Канада розширює програму підтримки українських біженців

Сподіваємось на аналогічні кроки від інших країн: Шмигаль прокоментував заборону Канади на імпорт металів з Росії

Канада передасть Україні електротрансформатори та виділить 3 млн на розмінування

У Канаді $500 млн облігацій на підтримку України розкупили за день. Куди підуть гроші

Канада вводить нові санкції проти РФ і передає Україні додаткові танки Leopard 2

На початок