У Чернівцях пропонують позбавити УПЦ МП права користування землями у громаді

У Чернівцях пропонують позбавити УПЦ МП права користування землями у громаді

У Чернівцях пропонують позбавити УПЦ МП права користування землями у громаді
Свято-Николаївський храм на вулиці Руській. Фото: md-ukraine

У Чернівцях пропонують позбавити УПЦ МП права користування ділянками землі у громаді. Проєкт рішення розглянуть на наступній сесії міськради.

Про це йдеться у проєкті рішення, котре опублікували на сайті міськради Чернівців.

У проєкті рішення йдеться про 22 храми УПЦ МП у Чернівецькій громаді. Зокрема це стосується кафедрального собору, що неподалік Соборної площі, Свято-Николаївського храму на вулиці Руській, церкви на проспекті Незалежності, а також чоловічого монастиря "Гореча" та жіночого монастиря на вулиці Буковинській.

Це роблять відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування" та "Про свободу совісті та релігійні організації". Також відповідно до петиції, котра зібрала необхідну кількість голосів. У цій петиції чернівчанин Іван Сорочан пропонував Розірвати всі договори міста Чернівців та УПЦ МП.

Водночас зареєстрували петицію, де пропонують зберегти та поновити всі договори Чернівецької міської ради з УПЦ. Станом на 12 квітня петицію підписали понад 60 людей.

Проєкт рішення зареєстрував Департамент урбаністики та архітектури міськради.

Що відомо

  • Депутати Хмельницької міськради позбавили права на користування УПЦ МП територією Свято-Покровського собору, де сталася сутичка між колишнім військовим та священнослужителем. Рішення підтримали одноголосно. Також на сесії заборонили усім релігійним організаціям УПЦ МП користуватись земельними ділянками, які перебувають в комунальній власності громади.
  • Митрополит УПЦ МП Онуфрій та ще понад 20 священнослужителів церкви мають російське громадянство, йдеться в розслідуванні «Української правди». В УПЦ МП назвали цю інформацію «недостовірною та маніпулятивною» і заявили, що митрополит Онуфрій є громадянином України від народження і паспортами інших держав не володіє.
  • Митрополит УПЦ МП Онуфрій визнав, що мав російський паспорт, однак ніколи ним «не цікавився», а після вторгнення РФ в Україну «полишив» російське громадянство.
  • Депутати Рівненської облради на позачерговій сесії проголосували за заборону УПЦ МП на території області. Також вони звернулись до Кабміну із проханням припинити договори оренди з релігійними організаціями, які не виконують вимоги українського законодавства.
  • Діяльність УПЦ МП також заборонили на Волині — за рішення одноголосно проголосували депутати облради.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок