Варшава купує у США Abrams, F-35, HIMARS, а Штати посилять військову присутність у Польщі — Моравецький

Варшава купує у США Abrams, F-35, HIMARS, а Штати посилять військову присутність у Польщі — Моравецький

Моравецький Гарріс
Віце-президент Камала Гарріс і прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у Білому домі 11 квітня 2023 року. Фото: Associated Press

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький обговорював з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс посилення присутності американських військ у Польщі і заявив, що Варшава купуить у США танки Abrams, літаки F-35, та системи HIMARS. Про це він сказав на брифінгу у Вашингтоні, передає RMF24.

За його словами, Гарріс говорила про посилення постійної присутності американських військ у Польщі.

"Лише кілька років тому ця дискусія про постійну присутність була гарячою в Польщі. Тому мені дуже приємно, що віцепрезидентка говорила не тільки про цю додаткову присутність кількох тисяч солдатів, але й про будівництво баз і складів з метою накопичення техніки, американської зброї", — сказав польський прем'єр.

Моравецький наголосив, що на сьогодні техніка є найголовнішим: "Це показує російська агресія, з якою ми стикаємося, з якою стикаються наші східні сусіди. І цього обладнання в Польщі буде все більше і більше".

Під час зустрічі з Гарріс Моравецький також згадав про щит протиракетної оборони, який будується в Редзікові на півночі Польщі.

За його словами, Сполучені Штати повністю віддані зміцненню своєї присутності в Польщі.

Моравецький також наголосив, що Польща хоче стати основою європейської безпеки і створити найсильнішу армію в Європі

"Цього року Польща збільшила витрати на оборону навіть до 4 відсотків ВВП, що мало стати одним із найвищих витрат у відсотковому співвідношенні серед країн НАТО. Польща закуповує у США також нові танки Abrams, бойові літаки F-35, реактивні системи залпового вогню HIMARS. І ми цьому дуже раді", — сказав польський прем'єр.

За його словами, Польща хоче, щоб її оборонні системи якнайбільше взаємодіяли з американськими. "Польща хоче створити найсильнішу армію в Європі. Тому ми хочемо співпрацювати з найпередовішою оборонною промисловістю світу, якою є американська. І Польща вірить, що тільки сильний трансатлантичний альянс є відповіддю на цей привид імперіалізму, колоніалізму та націоналізму — і всього імперіалізму, а не тільки російського", — сказав він.

M1 Abrams — основний бойовий танк третього покоління виробництва Сполучених Штатів. Історія створення машини починається зі створення танка MTB-70, це був спільний проєкт Сполучених Штатів та Німеччини 1960-х. Він розділився на дві гілки — майбутній німецький Leopard 2 та майбутній американський M1 Abrams.

Танк є добре озброєною, броньованою, мобільною бойовою машиною, розрахованою на ведення бойових дій у різних умовах сучасних війн та збройних конфліктів.

Важливими особливостями танку є застосування потужних газотурбінних двигунів (що працюють на паливі для реактивних двигунів JP8), обладнання багатошаровою протиснарядною композитною бронею, окреме зберігання боєприпасів в ізольованому капсульному відсіку для відокремлення членів екіпажу з-під удару у випадку влучення снаряда в танк. "Abrams" є одним з найважчих танків, які перебувають в експлуатації на початку XXI століття.

Що відомо про постачання танків Abrams Україні

25 січня стало відомо, що Сполучені Штати передадуть Україні 31 танк M1 Abrams і запчастини до них.

Ще 19 січня заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх заявляла, що зараз немає сенсу передавати Україні танки Abrams, оскільки вони дорогі в обслуговуванні.

Раніше федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц у телефонній розмові з Джо Байденом заявив, що надасть Україні танки Leopard 2, якщо Вашингтон також ухвалить рішення про постачання своїх танків Abrams. Білому домі заявили, що кожна країна має ухвалювати власне рішення щодо допомоги Україні.

24 лютого міністерка армії США Крістін Вормут заявляла, що США може знадобитись понад рік для того, щоб поставити танки M1 Abrams в Україну і все ще розробляються плани щодо того, як і коли вони будуть доставлені.

Читайте також

США можуть передати Україні танки Abrams швидше ніж очікувалося

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України на $350 млн. Що до нього увійде

США відновили польоти дронів над Чорним морем — Reuters

На початок