"Сприймаємо це дуже серйозно": голова Пентагону про розслідування щодо "витоку секретних даних"

"Сприймаємо це дуже серйозно": голова Пентагону про розслідування щодо "витоку секретних даних"

"Сприймаємо це дуже серйозно": голова Пентагону про розслідування щодо "витоку секретних даних"
Міністр оборони США Ллойд Остін, фото: AP

Міністерство юстиції США відкрило кримінальне розслідування щодо "витоку секретних даних". Про це на брифінгу повідомив міністр оборони США Ллойд Остін.

"Зараз я не можу сказати більше поки воно триває, але ми сприймаємо це дуже серйозно. Ми продовжимо тісно співпрацювати з нашими союзниками та партнерами і ніщо не зупинить нас від того, аби зберігати Америку захищеною", — зазначив він.

Остін додав, що документи датовані 28 лютого-1 березня.

"Я не знаю, чи є якісь інші документи, які були в мережі до цих дат, але ми дізнаємось, оскільки продовжуємо розслідувати. Ми продовжуємо розслідувати це у повному обсязі", — наголосив міністр оборони.

Що відомо про нібито витік секретних документів

На початку квітня The New York Times повідомило, що Пентагон розслідує появу в Twitter і Telegram нібито засекречених військових документів з планами США і НАТО щодо посилення української армії напередодні контрнаступу. Зазначається, що документи не містили конкретних планів бойових дій, наприклад, як, коли і де Україна має намір розпочати контрнаступ.

В українській розвідці та Офісі президента інформацію про витік “секретних даних” назвали фейком.

Журналісти Bellingcat зазначили, що “конфіденційні документи”, датовані березнем, були спочатку розміщені на каналах Discord і розповсюджувалися зокрема на комп'ютерній грі Minecraft і фендомі філіппінської знаменитості у YouTube. Згодом витік документів поширився на інші сайти, і лише потім інформація почала з'являтися на проросійських каналах у телеграм та у світових медіа. У Bellingcat також звертають увагу на те, що всі опубліковані в мережі документи були сфотографовані, а не відскановані.

Читайте також

Пентагон розслідує витік документів США та НАТО про підготовку українського наступу — The New York Times

"Деякі з документів були підроблені": Кірбі про витік секретних матеріалів

Україна змінила деякі військові плани через витік секретних документів Пентагону — CNN

На початок