Президент України Володимир Зеленський 11 квітня провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Йшлося зокрема про загальну оперативну обстановку на передовій та положення на ділянках фронту в межах зони відповідальності оперативно-стратегічних угруповань військ.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Керівництво розвідки поінформувало про ймовірні дії Росії в найближчій перспективі. Учасники засідання також проаналізували стан забезпечення підрозділів Сил оборони України боєприпасами.
Крім того, було продовжено розгляд питання щодо комплектування особовим складом, озброєнням та військовою технікою новостворених бригад Збройних сил України.
Серед іншого члени Ставки обговорили питання підвищення ефективності системи керування та взаємодії різних угруповань сил безпеки й оборони України під час виконання бойових завдань.
"Також було обговорено питання підвищення ефективності системи керування та взаємодії різних угруповань Сил безпеки й оборони України під час виконання бойових завдань", — йдеться у повідомленні ОПУ.
У засіданні взяли участь: керівник Офісу президента Андрій Єрмак, начальник Головного управління розвідки міноборони Кирило Буданов, Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, командувачі родів військ та оперативних напрямків. До засідання Ставки також долучилися члени уряду, очільники силових відомств і правоохоронних органів.
Яка ситуація на фронті станом на ранок 11 квітня
Попри численні втрати техніки та людей, Росія продовжує зосереджувати основні зусилля на ведені наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Минулої доби, Сили оборони відбили 52 атаки на цих напрямках.
За даними Генштабу ЗСУ протягом минулої доби росіяни завдали 39 авіаційних та 7 ракетних ударів, 4 з яких — із ЗРК С-300 по мирному Краматорську. Здійснили 47 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях Сил оборони та цивільній інфраструктурі населених пунктів.
Що відомо про ситуацію у Бахмуті
Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).
Обороною Бахмута керують генерали української армії Сирський, Тарнавський та Гнатов, також там воюють досвідчені командири бригад, полковники Павло Паліса та Олександр Півненко.
Підрозділи десантних військ, які РФ перекинула на Бахмутський напрямок фронту доукомплектовані мобілізованими, повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Череватий. На його переконання, поява десантників — це, скоріше за все, не підсилення "вагнерівців", а поповнення угруповання у зв'язку з великими втратами.
Дивіться також: "Хоч помремо тут, але росіян нагребли більше" — репортаж з окопів біля Бахмута. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Шляхів евакуації з Бахмута лишилося мало, всі — небезпечні: російські військові прицільно обстрілюють евакуаційні машини з дітьми, розповіла очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук. За даними на 17 березня, у місті залишалося 33 дитини. Немає електрики, опалення, водопостачання, зв'язок — поганий.
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський відвідав позиції Сил оборони в районі Бахмута. Він заявив, що РФ перейшла в місті до тактики випаленої землі, яку застосувала під час війни в Сирії. Росіяни знищують будівлі та позиції ударами авіації і вогнем артилерії. Оборона Бахмута триває. Ситуація складна, але контрольована.
Читайте також
Офіційно про війну в Україні можуть говорити лише три людини — Маляр про "витік" секретних даних
Маневрені та прохідні. Як бійці Сил оборони використовують БТР Bushmaster на Бахмутському фронті
"Виїхати хочуть вже поранені". Українські прикордонники обороняють Бахмут та вивозять звідти людей
На Донеччині у 21 населеному пункті оголосили примусову евакуацію дітей — Мінреінтеграції