На Київщині залишаються неідентифікованими 195 загиблих громадян, доля 279 людей не відома — Нєбитов

На Київщині залишаються неідентифікованими 195 загиблих громадян, доля 279 людей не відома — Нєбитов

На Київщині залишаються неідентифікованими 195 загиблих громадян, доля 279 людей не відома — Нєбитов
Ексгумація загиблих у Бородянці, 2 березня 2023 р. Фото: Дарина Коломієць / Суспільне

Через рік після деокупації Київської області від військ РФ залишаються невпізнаними 195 тіл загиблих громадян, 279 людей вважаються такими, що зникли безвісти.

Про це повідомив керівник поліції Київської області Андрій Нєбитов під час брифінгу на тему: "Рік після деокупації Київщини. Результати роботи правоохоронців у розслідуванні злочинів окупантів", що відбувся 11 квітня в медіацентрі Україна — Укрінформ.

Як зазначив Андрій Нєбитов, після деокупації Бучанського, Вишгородського та Броварського районів поліцейські почали документування злочинів, скоєних армією РФ.

Загалом на Київщині виявлені тіла 1374 цивільних громадян, які загинули внаслідок російської агресії. Більшість із них — 717 людей — були вбиті зі стрілецької зброї. 340 мешканців загинули через мінно-вибухові та осколкові травми. Причину смерті 317 людей не вдалося встановити, або ці громадяни померли через відсутність належної медичної допомоги у період активних бойових дій, зазначив керівник обласної поліції.

За словами Андрія Нєбитова, на деокупованих територіях Київської області виявили 15 місць масового поховання, де були захоронені 180 тіл. Найбільшу братську могилу знайшли після звільнення Бучі, біля храму Андрія Первозванного, звідки ексгумували 116 тіл. Крім того, в регіоні виявили 3 місця катувань цивільних мешканців. Катівні, де знущалися з українців, окупанти влаштовували у своїх штабах чи поблизу позицій. Одним із місць тортурів і страт став захоплений росіянами дитячий табір "Променистий" у Бучі.

Щодо неідентифікованих тіл зразки ДНК загиблих внесені в базу. Андрій Нєбитов закликає громадян, які шукають зниклих родичів, звертатися до Національної поліції. З числа 279 людей, місцеперебування яких не встановлене, очільник поліції Київщини припускає, що деякі мирні мешканці могли бути примусово вивезені до Росії під приводом евакуації чи ув’язнені на території РФ для поповнення обмінного фонду.

Жертвами російської агресії на Київщині, за даними Андрія Нєбитова, також стали 38 дітей віком від 6 місяців до 17 років, ще 43 дитини зазнали поранень.

З початку повномасштабного російського вторгнення правоохоронці відкрили 11 333 кримінальних провадження, більшість із яких стосуються воєнних злочинів.

Що відомо загибель мешканців Київщини під час російської окупації

2 квітня 2022 року у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

8 квітня минулого року у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл із братської могили біля церкви Андрія Первозванного, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.

Тогоріч 9 серпня у Бучі поховали 15 цивільних, тіла яких не вдалося опізнати. З них — 14 чоловіків та 1 жінка. 8 чоловіків знайшли в Мироцькому, вони були закатовані і розстріляні. На всіх тілах є сліди тортур, поранення в голову і грудну клітину. 11 серпня поховали ще 12 тіл. Із них — двоє жінок, решта — чоловіків. 2 вересня у Бучі поховали ще 15 невпізнаних загиблих внаслідок російської військової агресії. На хрести встановили номерні таблички.

Станом на початок березня 2023 року 300 мешканців Київщини вважалися такими, що зникли безвісти. 15 березня поліція інформувала, що у Київській області залишаються неідентифікованими 199 тіл українців, які загинули внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Читайте також

Зниклі цивільні та військові на Київщині: які складнощі в пошуку людей

На початку вторгнення на Київщину вдерлися 70 тисяч росіян — Павлюк

Вибір редакції

На початок