Документи про перехід до ПЦУ збирає релігійна громада хмельницької церкви Різдва Пресвятої Богородиці

Документи про перехід до ПЦУ збирає релігійна громада хмельницької церкви Різдва Пресвятої Богородиці

Документи про перехід до ПЦУ збирає релігійна громада хмельницької церкви Різдва Пресвятої Богородиці
Фото: Суспільне Хмельницький

Релігійна громада ПЦУ збирає документи для юридичного переходу хмельницької церкви Різдва Пресвятої Богородиці з Української православної церкви до Православної церкви України.

Про це Суспільному Хмельницький розповів керівник релігійної громади ПЦУ храму Різдва Пресвятої Богородиці Віталій Присяжнюк.

За його словами, попри рішення громади щодо переходу цієї церкви до ПЦУ, за яке п’ятого квітня проголосували 630 хмельничани на зібрані біля храму, там продовжують правити священники УПЦ (МП), ключ від церкви не віддають і не пускають туди ревізійну комісію для проведення інвентаризації.

"П’ятого квітня відбулись збори релігійної громади храму Різдва Пресвятої Богородиці у Хмельницькому. Мене, як голову зборів, громада призначила керівником Парафіяльної ради. Ревізійна комісія зайшла всередину, але на жаль її робота була заблокованою. Будь-які провокації зараз на руку лише ворогу. Вони зайшли в храм, після того, як громада одностайно проголосувала про перехід до ПЦУ, вони чекали провокацій, вони чекали, що ми прийдемо в наш храм, але ми того робити не будемо. Ми розуміємо, що там також наші хмельничани, парафіяни того храму, але на жаль їм настільки ту інформацію перекручують, подають, що ми захоплюємо, що ми якісь радикальним шляхом йдемо. Ні, ми розуміємо, що прийде час і в Україну буде одна православна церква України", — сказав Віталій.

За словами Віталія Присяжнюка, він зараз готує документи для перереєстрації храму.

"Мені, як керівнику релігійної громади, доручено підписати новий статут. Протоколи рішення зборів, саме підписи громадян, віднесемо до ОВА для перереєстрації документів. На жаль, законодавчо це дуже важке рішення. Ми знаємо приклади, коли при владі були ті чи інші ставники Москви, ми зараз говоримо про владу Януковича, і вони спеціально ускладнили цей процес наскільки, що нам треба зараз юридично правильно все зробити, ми консультуємось з юристами, як здійснити цей процес, щоб не було судових позовів", — розповів Віталій Присяжнюк.

Авторка: Наталя Сідова.

Що відомо

  • У Хмельницькому в церкві Різдва Пресвятої Богородиці 6 квітня, новий керуючий Хмельницькою єпархією Української православної церкви Віктор Коцаба провів Богослужіння.
  • Близько тисячі людей 5 квітня проголосували за перехід релігійної громади церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що у Хмельницькому, з УПЦ (МП) до ПЦУ. Про це розповів голова лічильної комісії Віталій Присяжнюк. Сталося це на зборах біля церкви, де й зібралася громада. Після голосування, за інформацією організаторів зборів, проводилися описи внутрішнього рухомого і нерухомого майна, що на території церкви. Після опису храм мали опечатати та подати документи на перереєстрацію релігійної громади у складі Православної церкви України.
  • Четвертого квітня, в Хмельницькому відбулись позачергові сесії обласної та міської рад. Рішенням Хмельницької міської ради скасували право Української православної церкви (Московського патріархату) на користування тринадцятьма земельними ділянками, що є власністю громади. Обласна рада ухвалила рішення про заборону діяльності УПЦ МП на території Хмельниччини. Рішенням щодо скликання позачергових "релігійних" сесій передували події, пов’язані із побиттям військового другого квітня у Свято-Покровському кафедральному соборі Української православної церкви.
  • У коментарі Суспільному директорка департаменту інформаційної діяльності, культури та релігій Хмельницької обласної військової адміністрації Інна Михайлова розповіла, що для зміни конфесійної приналежності церковної громади до обласної військової адміністрації, яка здійснює перереєстрацію, мають бути подані відповідні документи: заява, копія статуту, перелік людей, які брали участь у зборах, хто з тих людей проголосував у той чи інший спосіб. Згідно законодавства, на розгляд таких документів у обласної адміністрації є місяць.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок